Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Petr Kolář si hymnou SPD podělal kariéru. Chcípal hlady, ale měl se jít radši pást, říká představitel Vikiho Cabadaje

Zdroj: profimedia, koláž eXtra
REAKCE

To mu musela dát do batohu asi máma… Představitel Vikiho Cabadaje z legendárních Sněženek a machrů Jan Antonín Duchoslav (56) naprosto nechápe rockera Petra Koláře (54), že kývl na nabídku nazpívat hymnu SPD. „Ale už chcípal hlady,“ vysvětluje pohnutky hudebníka.

Jan Antonín Duchoslav: Finanční nezávislost

S hercem a moderátorem Janem Antonínem Duchoslavem jsme si původně povídali o jeho práci, herectví ho totiž už neživí.

„Mám firmu, která docela slušně začíná prosperovat. Prodávám nádrže zejména na vodu, ale i na jiné věci. Herectví není na prvním ani na druhém místě. Stalo se pro mě koníčkem, nejsem na něm finančně závislým,“ začal zeširoka.

Petr Kolář chcípal hlady, tvrdí Duchoslav

„Když ale přijde zajímavá nabídka, třeba na moderování, v tu chvíli jsem schopný utéct od své momentálně hlavní profese. Nemusím ale brát všechno, co mi nabídnou. Pak nedopadnu jako Petr Kolář. Ten to pos*al strašně,“ prohlásil v povídání pro eXtra.cz Duchoslav.

Zároveň má pro umělce i částečně pochopení. „On chudák už málem chcípal hlady. Udělal to kvůli prachům. Ale myslím si, že se měl radši jít napást,“ dodal Duchoslav.

Při covidu se měl zle

Sám Petr Kolář nedávno webu CNN Prima News sdělil, že covid období pro něj bylo opravdu velice náročné.

„Nebyl to úplně jednoduchý rok pro všechny, kteří nemohli vykonávat svoji činnost… Samozřejmě jsem o jiné pracovní činnosti musel uvažovat, ale podle informací, které se neustále měnily, jsem očekával spuštění koncertní činnosti prakticky každý měsíc,“ přiznal.

Okamura z něj dělal oběť

Po vypuštění písničky se přes zpěváka převalilo tsunami nelítostné kritiky, zastání, zdá se, našel jen u předsedy strany SPD, která se opakovaně objevuje ve zprávě ministerstva vnitra o extremismu a předsudečné nenávisti.

Zakladatel hnutí a jeho neotřesitelný šéf Tomio Okamura Koláře neváhal přirovnat k signatářům Charty 77, které socialistická média v rukou KSČ ve stranickém tisku prakticky lynčovala.

Jiní mu oponovali, že na rozdíl od té doby však diskutujícím na sociálních sítích ani redaktorům nikdo nepřikazoval, co si o písničce a spolupráci Koláře s kontroverzním hnutím myslet.

Související články

Další články