Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Petr Kolář je až po uši v problémech: Dva roky dluží statisíce za výživné. Přitom vydělával balík

Petr Kolář: Dva roky dluží statisíce za výživné. Přitom vydělával balík
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
PENÍZE

Minimálně 139 tisíc korun, ale nejspíš mnohem víc, dluží už téměř dva roky rocker Petr Kolář (54) za alimenty na syny Petra (19) a Honzu (12). Částka může jít až do vysokých statisíců. Dostal se kvůli tomu i do exekuce, ale plánovaný prodej exekutorem se povedlo dle zjištění eXtra.cz ze soudních dokumentů zastavit. Na případ jako první upozornil Blesk.

Petr Kolář: Statisíce dluhů

Centrální evidence exekucí (na problémy zpěváka první upozornil server Blesk) u jména rockera Petra Koláře uvádí údaj o exekuci kvůli alimentům. Ty měl především neplatit v době, kdy zuřila největší vlna covidu, a tak byl bez příjmů. Otázka je, nakolik žil hýřivě a mohl ušetřit, nebo zda neměl skutečně šanci plnit své závazky.

Před dvěma lety měl soudem přikázáno tanečnici Zuzaně Kryštofové dávat na syny celkem 31 tisíc měsíčně, což v prvním roce covidu, kdy byly na jaře a na podzim zakázané koncerty, muselo být pro zpěváka náročné.

„Běžné výživné OPR 1 (oprávněný 1): od 1. 5. 2020 do zaplacení měsíčně 13 000 Kč. Běžné výživné OPR 2 (oprávněný 2: od 1. 5. 2020 do zaplacení měsíčně 18 000 Kč. Celkem exekucí vymáháno k 7. 8. 2020: 139 000 Kč,“ stojí v evidenci exekutorů.

Pokud by Kolář neplatil za syny dosud, částka mohla narůst už na více než 666 tisíc korun. To ale z veřejně dostupných rejstříků není patrné.

Kolik Kolář bral před covidem

Podle oslovených odborníků, kteří si ale kvůli delikátnosti situace nepřáli zveřejnit své jméno, jde z těchto částek (31 tisíc měsíčně) snadno určit průměrné předchozí výdělky umělce.

„Existují na to tabulky ministerstva spravedlnosti, které jsou sice pouze doporučující, ale řada soudců jimi skutečně řídí. Hoši v tom věku by měli právo asi na 26 procent z příjmů otce, což by při 31 tisících alimentů znamenalo prokázaný příjem kolem 120 tisíc měsíčně,“ tvrdí dva na sobě nezávislé zdroje eXtra.cz z advokacie.

Chtěli mu prodat dům

Exekuce Koláře byla nařízena již 8. 6. 2020 a za tři dny se již u domu rockera v Uhříněvsi objevil v katastru nemovitosti exekuční příkaz k prodeji, což je u vily za třicet milionů kvůli dlužným statisícům dost neobvyklé a překvapující.

Justiční databáze ale potvrzují, že 14. 8. 2020 byl naštěstí přikázaný prodej domu dočasně odložen.

Zpěvák se ho však nyní sám dobrovolně zbavuje. Po covidu, dluzích za děti a ostudě s SPD písničkou už asi neví kudy kam…

Související články

Další články

Nejnovější kauzy