Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Petr Kellner kupuje televizi Nova: Za celou skupinu zaplatí přes 48 miliard

Obchod roku
Nejsledovanější česká televize se ocitne v rukou nejbohatšího Čecha. Kellnerova (55) skupina PPF přebírá společnost Central European Media Enterprises (CME), za kterou zaplatí přes 48 miliard korun. Kromě televize Nova tak získá dalších 29 kanálů vysílajících ve střední a východní Evropě.

Petr Kellner (55) se stává majitelem TV Nova, která je nejsledovanější televizní stanicí v Česku. Kromě hlavního kanálu provozuje ještě stanice Nova Cinema, Nova Sport, Nova 2, Nova Action, Nova Gold a Nova International.

Skupina PPF (První privatizační fond) za celou CME, do jejíhož portfolia kromě Novy spadají i televize na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku a ve Slovinsku, zaplatí v přepočtu více než 48 miliard korun.

„Nákupem CME, respektive jejích mediálních aktivit v pěti evropských zemích, sledujeme především cíl doplnit náš telekomunikační byznys ve střední a východní Evropě. Chceme využít synergie mezi tvorbou mediálního obsahu a jeho distribucí. Motivem je tedy především rozvíjení telekomunikačního a mediálního byznysu. CME je dobře fungující společností a po jejím převzetí neplánujeme žádné překotné zásahy do jejího fungování,“ řekl k obchodu Kellner, který je majoritním akcionářem PPF.

Transakci ještě musejí schválit akcionáři CME, její dokončení se neobejde ani bez souhlasu Evropské komise a národních regulátorů v zemích, kde CME působí.

Mohlo by vás zajímat

Další články