Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Petr Kellner by dnes měl 58 let. Nejbohatší Čech, který loni tragicky zahynul, za sebou zanechal čtyři děti

Petr Kellner by oslavil 58. narozeniny. Nejbohatší Čech loni tragicky zahynul při cestách za heliskiingem
Zdroj: profimedia.cz/Se svolením Sashy Flex
+ Dalších 12 fotografií
VÝROČÍ NAROZENÍ

Je tomu už více než rok, co tragicky zahynul nejbohatší Čech Petr Kellner. Ten tehdy seděl v helikoptéře, která ho měla dopravit za adrenalinovým heliskiingem. Jenže právě tento let se mu, ale i několika dalším lidem stal osudným. Kellner za sebou zanechal čtyři děti, dnes by přitom oslavil teprve 58. narozeniny.

Podnikatel Petr Kellner vystudoval obory s ekonomickým zaměřením na střední i vysoké škole. Poté se dostal na pozici referenta v podniku zahraničního obchodu Strojimport Praha a vyzkoušel si i práci asistenta produkce či produkčního ve Filmovém studiu Barrandov.

Majetek Petra Kellnera

Na počátku devadesátých let založil s Milanem Maděryčem a Milanem Vynklerem PPF investiční společnost v Teplicích. Později zprivatizoval a transformoval Českou pojišťovnu. Kellner byl členem správní rady Generali PPF Holding, odkud odešel v roce 2013 – po prodeji části podílu PPF v GPH.

PPF se stala jednou z největších mezinárodních skupin, která působila v Evropě, Asii a USA. Investuje do rozmanitých odvětví, mezi které patří například telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti či zemědělství.

Její majetek se v roce 2020 vyšplhal k necelým třem stům miliardám korun. Součástí PPF je například Air Bank, Home Credit, O2 Czech Republic, Mall Group nebo Škoda Transportation.

Americký časopis Forbes Kellnera od roku 2006 řadil pravidelně k nejbohatším lidem světa. Podle odhadů byl Kellnerův majetek v roce 2020 ve výši 373 miliard korun. Pravoplatně se tak stal nejbohatším Čechem a v celkovém žebříčku miliardářů se v té době dostal na 68. místo.

Kellnerova vila ve Vraném nad Vltavou, která vznikla pod taktovkou architekta Josefa Pleskota, se dostala dokonce do učebnic architektury. Kellner ale vlastnil samozřejmě více nemovitostí po celém světě.

Děti Petra Kellnera

Petr Kellner byl velmi velkorysý muž, a tak často věnoval peníze na charitativní činnosti. S manželkou založil Nadaci Educa, která poskytla 382 milionů korun na vybudování a provoz osmiletého gymnázia interaktivního typu Open Gate – Gymnázium a základní škola ve středočeských Babicích.

V roce 2011 byla sloučena s Nadací The Kellner Family Foundation, která se zaměřuje na zvyšování kvality vzdělávání v českých veřejných školách. Pod holding PPF spadá i společnost Sotio, která představila možnosti v léčbě zákeřné rakoviny prostaty.

Svůj soukromý život si podnikatel velmi střežil a s médii se do komunikace pouštěl jen výjimečně. Co se o něm ale ví, je to, že byl dvakrát ženatý. Poprvé s Ivou Kellnerovou a poté s Renátou Kellnerovou. Měl čtyři děti včetně reprezentantky v parkuru Anny Kellnerové, které po boku stojí Daniel Křetínský, jenž je majitelem fotbalové Sparty.

Jak zemřel Petr Kellner?

Život nejbohatšího Čecha vyhasl 27. března roku 2021. Kellner se ještě společně s několika dalšími lidmi vydal na Aljašku na heliskiing, při kterém helikoptéra vyveze lidi na vrchol, odkud adrenalinoví nadšenci jedou dolů na lyžích.

Jenže vrtulník, ve kterém Kellner seděl, narazil do terénu pod hranou hřebene a havaroval. Český boháč společně s dalšími čtyřmi lidmi zemřel a nehodu přežil jen bývalý šampion ve snowboardingu David Horváth, píše blesk.cz.

„Petr Kellner byl mimořádně úspěšný podnikatel, který svým působením a svými aktivitami vždy zůstával spojen s Českou republikou,“ napsal tehdy na Twitteru současný český premiér Petr Fiala.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy