Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Petr Kellner a jeho bydlení v Česku: Palác, typový dům i byty v nevzhledných činžácích

Jaké nemovitosti Petr Kellner vlastnil v ČR?
Zdroj: Google mapy, Seznam.cz/Mapy.cz/PPF
+ Dalších 10 fotografií
galerie
V sobotu zesnulý podnikatel Petr Kellner (†56) si s ohledem na své finanční příjmy zajistil ve světě i po Česku řadu zajímavých bydlení. Která v naší republice to jsou a jak vypadají? Podívejte se do naší galerie.

Petr Kellner: V Podkozí skoupil pozemky

Petr Kellner měl hlavní základnu v Dolním Podkozí (před občany na mapách skrytou), kde vlastnil nejen dům (údajně s několika samostatnými byty 3+1) s rozsáhlým zázemím, jenž byl dostavěný před deseti lety, ale také 85 pozemků (většinou spolu s manželkou Renátou Kellnerovou).

Okolí je prošpikováno desítkami kamer, které chránily soukromí miliardářovy rodiny. Místní lidé prý měli bohatého souseda rádi; spoustu toho opravil, včetně mostu vedoucího k hlavní bráně jeho sídla.

Luxusní areál v Dejvicích

Kromě toho s ženou napůl vlastnil i luxusní dům v pražských Dejvicích s rozsáhlou zahradou u zbouraného hotelu Praha. Cena i s pozemky se odhaduje minimálně na čtvrt miliardy. Areál je opět přísně chráněn kamerovým systémem a dům z ulice není vidět, před zvědavci ho kryje spousta vzrostlých stromů.

Manželé měli společně také byty, jeden ve Vokovicích v nevzhledné novostavbě, druhý na prestižní adrese na Malé Straně. Ve výčtu nechybí ani obyčejně vypadající typový dům v pražských Nebušicích.

Miliardáři patřily i byty

S exmanželkou Ivou napůl pak Petru Kellnerovi patřila architekty oceňovaná vila ve Vraném nad Vltavou, sám pak byl vlastníkem bytu ve starším činžáku v pražském Břevnově nebo vilky v Liberci.

Na dovolenou jezdil miliardář do svého srubu v Alpách, domu v Katalánsku či vily na Barbadosu.

Majetek, který zůstal po zesnulém, zahrnuje i restaurace nebo resort na Britských Panenských ostrovech, kde se chtěl usadit na důchod - více zde.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy