Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Petr Hapka by slavil 76. narozeniny: Učil se od Oldřicha Nového, prý měl 5 tisíc žen

Petr Hapka by slavil 76. narozeniny: Učil se od Oldřicha Nového, prý měl 5 tisíc žen
Zdroj: Facebook/Reprofoto Česká televize
+ Další 2 fotografie
výročí
Česká populární hudba je nedmyslitelně spjata s několika jmény a jedním z nich je i Petr Hapka (†70). Legendární skladatel, zpěvák a dirigent by dnes slavil už 76. narozeniny. Výrazný bohém se v životě nevěnoval jen hudbě, jeho velkou vášní byly také ženy. S pěti osudovými stihl zplodit sedm dětí.

Petr Hapka se narodil do pražské umělecké rodiny. S otcem malířem a maminkou operetní zpěvačkou bylo o jeho osudu rozhodnuto. Na klavír se naučil hrát už v útlém věku, v deseti už si rozuměl i s violou. Zpívat a trošku hrát se učil v dramatickém oddělení Oldřicha Nového

Po Státní konzervatoři působil jako klavírista v pražských divadlech, jeho hvězda začala stoupat v 60. letech. Tehdy spolupracoval třeba s Hanou Hegerovou, o desetiletí později začal pracovat i na filmové muzice. Na kontě má hudební doprovod ke snímkům Panna a netvor, Tisícročná včela nebo Krakonoš a lyžníci.

Jeho nejvýraznější tvorba je spjata s textařem Michalem Horáčkem Spoůupráci s touto hudební dvojicí si opět nenechala ujít Hegerová, ale ani Michael Kocáb, Jaromír Nohavica nebo Lucie Bílá

Všechny Hapkovy ženy

Hapka si vedle práce užíval i pestrého osobního života. Svoboda pro něj byla vším, slovo věrnost prý považoval za cizí. S první ženou Zuzanou děti neměl, dceru Markétu mu porodila až podnikatelka Zuzana Rohanová. S druhou manželkou Zorou Ullou Keslerovou má dceru Petru, se Slovenkou Martinou syna Ferdinanda a dceru Kamilu. Po ní následovalo manželství s Ingerborg Žádnou, jež mu porodila syny Haštala a Mikuláše. Po rozvodu s Ingeborg se mu ze vztahu s návrhářkou Olgou Michálkovou narodil syn Kašpar. Jeho poslední velkou láskou byla studentka Kateřina, se kterou ho dělil věkový rozdíl 48 let.

Hapkova slabost pro něžné pohlaví ale byla mnohem rozsáhlejší. Říká se, že měl v posteli 5 tisíc žen, z toho s tísicovkou nestrávil pouze jedinou noc. S milenkami musel nespočetněkrát jít před potratovou komisi. Jeden rok už tam byl údajně tolikrát, že se začal stydět a prý za sebe poslal svého kamaráda.

Velký skladatel se před sedmi lety musel zavřít v domě na Okoři, kde se o něj starala rodina. Rozvinula se totiž u něj Alzheimerova choroba. Nakonec 25. listopadu 2014 podlehl zápalu plic.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy