Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Petr Čech možná skončí v reprezentaci. Kdo by ho mohl v budoucnu nahradit?

Petr Čech se mohl za národní tým vždycky přetrhnout. Všechno ale jednou
končí, a tak naznačil svůj odchod.
Zdroj: Profimedia.cz
V reprezentaci je skoro 15 let a málokdy vynechal příležitost ukázat svoje kvality i v národním dresu. Nyní však Petr Čech naznačil svůj odchod. Máme za něj vůbec adekvátní náhradu?

Nejprve poosmé vyhrál cenu pro fotbalistu roku a pak všechny přítomné novináře na tiskové konferenci šokoval!

„Po mistrovství Evropy si doma sednu a zvážím, jestli budu pokračovat dál, nebo nebudu. Léta samozřejmě přibývají. Uvidíme, jestli to, že ubude cestování i počet zápasů, možná prodlouží moji kariéru v klubu,“ naznačila dlouholetá hvězda Premier League a historicky nejlepší český gólman.

Kdo by za něj ale případně zalepil nepopsatelnou a dosud nemyslitelnou díru? A máme vůbec gólmana, který se rovná Čechovým kvalitám?

1. Tomáš Vaclík

První variantou je bývalá jednička Sparty a současná opora švýcarské Basileje Tomáš Vaclík. Ten ihned po svém přestupu nenechal nikoho na pochybách, že má na to, chytat skvěle i na evropské scéně. Loni byl dokonce zvolen jako nejlepší gólman základních skupin Ligy mistrů, kdy odvolali z cesty například hvězdný Liverpool.

Vaclík je progresivní gólman s vysokým sebevědomím a podle všeho bude on tím, kdo by měl pozvednout žezlo po odcházejícím královi, který se bude koncentrovat na setrvání v Arsenalu.

2. Tomáš Koubek

Ještě loni ho znalo jen pár znalců mládežnického fotbalu, letos ale neskutečně vylítl. Nejprve jako jednička na domácím šampionátu „lvíčat“, poté přestoupil do Sparty, která ho ale obratem poslala do Liberce. A právě tam fotbalový Rumcajs naplno ukázal svoje kvality. V evropské lize patřil k nejlepším gólmanům vůbec a dlouho držel pro Liberec šokující postup.

Přestože se mu nakonec nepovedlo Slovan dotáhnout dál, dotáhl dál alespoň sebe. Dokonce jako dvojku – trojku reprezentačního výběru. Pro Koubka svědčí to, že se příští rok stane pravděpodobně jedničkou nadupané Sparty. Je to ovšem trochu s otazníkem, protože bude mít za konkurenty vysoce kvalitní duo Bičík – Štěch.

3. Jindřich Staněk

A tady si dovolíme zaspekulovat! Při hodně velké, ale ne úplně nereálné konstelaci hvězd by se totiž tenhle mladý odchovanec Sparty mohl stát jedničkou slavného Evertonu. Ten po včerejšku definitivně opustí dlouholetá jednička Tim Howard a uvolní svůj dosavadní monopol. Pokud se Evertonu nepodaří sehnat adekvátní drahou náhradu, šance by mohla padnout právě na mladého Staňka.

Na toho jdou z ostrovů velmi dobré reference a letos se už dokonce dostal několikrát na lavičku při zápasech Premier League. S dvacetiletým dlouhánem je tak třeba počítat. Jeho upřednostňovaní kolegové z reprezentační jednadvacítky takové úrovně bohužel zatím nedosahují.

Související články

Další články