Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Pětice Čechů se vrací z epicentra smrtící nákazy: Koronavirus má první oběť mimo Čínu

Zdroj: archiv
+ Dalších 13 fotografií
kornonavirus
Poslední informace hovoří o tom, že na zákeřný koronavirus zemřelo již 304 lidí a více než 14 tisíc je nakaženo. V neděli zhruba ve dvě hodiny ráno odletěla z Wu-chanu pětice Čechů. Během dnešního odpoledne by měli Češi přistát ve Francii. Zároveň se potvrdilo, že koronavir má svoji první oběť mimo Čínu.

"Češi právě odlétají z Wu- chanu. Opouštějí uzavřenou oblast zasaženou koronavirem. Na území Francie by měli dorazit v neděli odpoledne. Jejich cesta bude pokračovat do Bruselu, kde přesednou na 🇨🇿 speciál směr Praha," informoval o situaci Čechů před pár hodinami ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček na svém Twitteru.

Odborníci se nechali slyšet, že smrtící nákaza koronavir má již 304 obětí a na 14 tisíc nakažených. Světová zdravotnická organizace (WHO) sdělila, že koronavir má svoji první oběť mimo území Číny.

Viru podlehl čtyřiačtyřicetiletý Číňan, který vycestoval z Wu-chanu na Filipíny. Češi by měli přistát během odpoledne ve Francii a poté přesednou v Bruselu na český speciál. Jakmile přistanou čeští občané v Praze, budou převezeni do Nemocnice Na Bulovce, kde budou v péči odborníků.

Související články

Další články