Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Pět věcí, které jste nejspíš nevěděli o kultovním filmu Šílený Max

Pět věcí, které jste nejspíš nevěděli o kultovním filmu Šílený Max
Zdroj: Metro-Goldwyn-Mayer Studios
+ Další 2 fotografie
zajímavosti
V neděli se na televizních obrazovkách objeví film Šílený Max z roku 1979. Pro zpracování knihy a následně i filmu se spisovatel a režisér George Miller inspiroval osobními zkušenostmi v lékařství a vzpomínkami na tragické nehody z jeho dětství. O filmu jste ale možná nevěděli více věcí.

Zpustošená země, motorkářský gang, pomsta. Tak lze popsat akční film od režiséra George Millera. Hlavní postavou je mladý policista Max, který je odpovědný za smrt gangstera. Za to ale zaplatí jeho rodina, která umírá při plánované dopravní nehodě. V tu chvíli se zrodí Šílený Max. O populárním filmu, který zná snad každý jste ale možná několik věcí vůbec netušili.

Spisovatel a režisér filmu George Miller dříve pracoval jako lékař v pohotovostní službě v Sydney. Šíleného Maxe tak založil na zraněních, které ve službě spatřil. Místo, kde vyrůstal, bylo také známé častými dopravními nehodami, kterých byl Miller několikrát svědkem.

Během natáčení první dílu Šíleného Maxe bylo při automobilových honičkách zničeno čtrnáct aut.

Mel Gibson byl do filmu jako Max údajně obsazen náhodou. Herec totiž na konkurz přivedl svého kamaráda Steve Bisleyho. Producenti ale hledali většího šílence. Když spatřili Gibsonovu tvář pohmožděnou z hospodské potyčky, ihned dostal hlavní roli.

Po dobu dvou desetiletí byl Šílený Max neziskovějším filmem všech dob. Celosvětový úspěch získal i přesto, že byl v Austrálii zakázán. Celkový rozpočet filmu byl 400 tisíc dolarů.

Film měl původně pojednávat o novináři, který jezdí za policisty zjišťovat bližší informace o autonehodách.

Související články

Další články