Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Pět školaček bylo znásilněno! Policie hledá další dívky, které se staly obětí hrůzného činu čtyřicetileté­ho Čecha

Za dramatickými událostmi, kdy došlo ke znásilnění minimálně pěti dívek ve věku mezi 9 až 14 lety, stojí čtyřicetiletý muž. Toho policie dopadla v září a teď je ve vazební věznici. Ke třem z pěti odporných činů došlo mezi lety 1999 až 2002 v Praze. Zbylé dva případy se staly ve Středočeském kraji a policie žádá veřejnost o spolupráci.

Podle policejního mluvčího šlo ve všech případech o stejný vzorec chování pachatele. "V případě znásilnění v Praze muž postupoval vždy podle obdobného scénáře. S vytipovanou dívkou nastoupil do výtahu v domě, proti její vůli s ní sjel do sklepa a tam ji znásilnil,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Daněk s tím, že ale obětí může být víc.

"Případ vyšetřují velmi zkušení kriminalisté z mravnostního oddělení, kteří garantují naprostou anonymitu a profesionální přístup. Žádná z případných poškozených se tedy nemusí obávat jakéhokoliv narušení soukromí. V případě potřeby jim může být poskytnuta i odborná pomoc ze strany psychologa,“ dodal Daněk, který tak vyzval případné další postižené, aby kontaktovaly policii na lince 158.

Čtyřicetiletému muži za vážný trestný čin znásilnění hrozí až 12 let vězení.

Související články

Další články