Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Pět plusů a minusů VyVolených 4, kteří prý už nebudou, i kdyby Vladko slíbil 10 hysteráků denně a sex s ovcí!

Pět plusů a minusů VyVolených 4, kteří prý už nebudou, i kdyby Vladko slíbil 10 hysteráků denně a sex s ovcí!
Zdroj: Prima FTV, herminapress.cz
+ Dalších 7 fotografií

Tak to máme zdárně za sebou a náš web VyVolené poctivě sledoval, reflektoval, kritizoval, chválil. Dovolím si vzít konec na sebe a vybrat pět a pět nej. Začnu tím horším, ať to nemusejí advokáti Evy Feuereislové dlouho luštit, než to připojí k žalobě…

Co bylo fakt moc...

1. Nemocná podezřelá Feuereislová a homofobní podezřelý Castello aneb z Vily rovnou do kriminálu!

Chápu slavomany a znám sen o slávě posedlou Evu Feuereislovou (23) tak dobře, že chápu, že by do VyVolených šla, i kdyby za to musela zaplatit amputací končetiny. Ale jak mohou do Vily vlézt lidé s nedořešenou kriminální minulostí, když je jasné, že se okamžitě začnou ozývat policii a novinářům vytočení poškození Eva vyhrožuje eXtra už týdny žalobou za naše texty o pardubickém autobazaru, kde měla podle svých slov figurovat jako bílý kůň, ale skutečnost byla zcela jiná Na žalobu stále čekáme a nemůžeme se dočkat. Stejně jako na další kroky královéhradecké kriminálky v případu podílnictví na pojišťovacích podvodech pana Castella, který nás taky chce žalovat a který je přesvědčen o tom, že už s ním policie skončila. Píárově od Primy geniální, pokud tušila, co nastane, ale samotné soutěžící s máslem na hlavě nepochopím asi nikdy, i když Feuereislová by do toho asi šla, i kdyby věděla, že na konci show ji setnou v ložnici Vily gilotinou, tolik touží po tom, stát se celebritou.

2. Víc soutěžících než diváků?

Ještě nikdy neprošlo žádnou reality show tolik lidí. Jeden kokot vypadl, místo něj přišli další dva + VIP host a často ještě nějaký čičmunka, o kterém nikdo nevěděl, zda je soutěžící, nebo jen opravuje kabeláž techniky. Z mimořádně dobře informovaných zdrojů mám potvrzeno, že za tento stav jsou přímo odpovědní konkrétní lidé v managementu televize, nikoli dramaturgie pořadu. Evidentní zapojení soutěžících, kteří zjevně neprošli řádným sítem, ale jsou tak prezentováni (Jafar, Eva F., Pavlína, Mirka), a k tomu Vladko a Regina, u kterých nikdo pořádně neví, do jaké míry jsou najatí televizí a zda pro ně skutečně platily stejné podmínky, do toho obr Jafar hraje Primě v Křižovatkách života a televize tvrdí, že prošel řádným castingem. Jak se má divák identifikovat se soutěžícími, které má problém si zapamatovat pro jejich četnost, frekvenci průchodů a roli, ve které je, je mi záhadou.

3. Nevýrazné typy

Primě celkem vyšel casting, takový festival nervově labilních primitivů tu dlouho nebyl, ale kdo čekal v průběhu show další exoty, byl zklamán. Někteří soutěžící nepředvedli zhola nic. Dobrák Pepa, zcela zmatený soutěžící Miroslav Škovarga, kterého musela Prima vyloučit, Zdena, Jafar... Kdo si je bude za týden pamatovat, když jejich mediální smrt nastala prakticky souběžně se závěrečnými titulky finále. Takovou Zdenu Reginu nepoznávali někteří diváci show už na party po závěrečném finále.

4. Zklamání z Reginy

Regina měla přinést náboj, kterým bombardovala první řadu, ale byla jen stínem sebe samé. Nevytočit párkrát Romanu, skoro o ní nevíme. Její závěrečná snaha izolovat se a vyvolávat drobné konflikty byla vyloženě trapná. Stejně jako její návrat. Důvod je nasnadě, Holásková v reálu bojuje o dítě, které jí bylo odebráno, což bylo pro její chování v show značně limitující.

5. Porušování pravidel, nejasná rozhodnutí

Taktizování a manipulativní vyvolávání konfliktů má být kořením podobné show, ale zejména to první se moc nedařilo. Jedno soutěžícími komplet domluvené palcování Prima ještě zkousla (El Nino), po druhém ale zásadně zasáhla (vyloučení Škovargy). Jedna z podstat show (Vilu opouštějí ostatními nechtění soutěžící, dokud nezbydou dva finalisté) dostala na frak zcela. Vracet do show vyřazené hráče jen podle toho, že to snad nakopne sledovanost, a to navíc zcela nesystémově, sice Primě nikdo zakázat nemůže a je to možná i pro někoho zábavné, ale jaký potom má smysl podporovat u účinkujících soutěživost a intrikování, když jim v konečném účtování televize na pár dnů nenáviděného soupeře vrátí. Ten má navíc informace zvenku. Co pravidlo, že soutěžících je 12 a Prima má 3 divoké karty? Je to fuk, ale divák podobné show není žádný inteligent stejně jako její hrdinové, v tomhle by měl problém se jasně orientovat i Albert Einstein. Jak mám navíc rozumět tomu, že v průběhu show vyjde najevo, že královna pražské lesbické komunity Barbora Mlejnková spojuje jako partnerka, či mimořádně dobře známá osoba hned tři soutěžící (bývalá nejbližší kamarádka Thomase Castella a milenka Mirky, kterou dramaticky na čas rozešla s Pavlínou), a ještě navíc aktuálně chodí se Zdeničkou Souškovou! Opravdu máme věřit, že je to jen náhoda a řadu osob z gay a lesbické komunity ve skutečnosti nespojuje osoba stejné orientace spjatá se štábem? Je to ještě regulérní?

A co se povedlo?

1. Vladkova show

Nervově labilní homosexuál s nevyjasněným vztahem k matce a legenda celého formátu posloužil dokonale. Miláček diváků, kteří zbožňují čestné a zábavné losery, si honorář navíc za pouhou účast od televize poctivě odpracoval. Jeho neuvěřitelné záchvaty, při kterých padaly poslední pochyby o duševním zdraví tohoto nešťastníka, patřily ke koření show, jejíž tvůrci absolutně nepotřebovali Vladka nějak stimulovat, stačilo jedno slovo Thomase Castella, či náhodná poznámka v hádce a Vladko sám o sebe padal na kolena, propadal mezním emočním výkyvům a podle agentury Dobrý den z Pelhřimova ustavil letos český rekord v součtu časů, které proklepal na dveře zpovědnice. Bod pro Primu, že afektovaného gaye zaplatila tak, že se nakonec zúčastnil, bez něj by nebylo na co koukat.

2. Online přenosy

Málokdy se stává, aby na sesterských stanicích a internetu sledovalo show víc lidí než v televizi, ale dobrý výběr situací a práce týmů režiséra Adriana Stojkova a šéfky projektu Šárky Šedivé udělaly své a v kombinaci s dobře fungující technikou si skuteční fandové formátu přišli na své. Takhle nějak má vypadat servis pro fanoušky, kteří chtějí dění v show sledovat nepřetržitě.

3. Bezchybná Pergnerová

Zatímco z Agáty a především Pavla Cejnara jsem u vytržení nebyl, Tereza Pergnerová ukázala, že podobný formát bez problémů zvládá a přidala navíc tečku v podobně perfektní moderace samotného finále. Cit pro situaci, empatie, pohotovost, rád bych něco vytknul, ale kde nic není, ani smrt nebere. Pergnerová určitě, na rozdíl od Ivy Kubelkové, Kláry Doležalové a dalších zoufalkyň Primy, ještě na Palmovce, kde televize sídlí, neřekla poslední slovo.

4. Kozy! Yes!

Milovníci nahoty nemají Primě co vyčítat! Prsa více či méně ukázaly všechny účastnice show, v případě takové milenky Castella Silvie Řehákové jsme díky zvídavosti bulváru viděli mnohem víc. Když k tomu připočteme, že se naštěstí zcela neodhalil Ládík, není televizi v tomto segmentu co vytknout, naopak toho někdy (Romana, Jafar) možná bylo zbytečně moc.

5. Díky téhle řadě už nikdy víc!

Největším přínosem je ale ponaučení televize, že tento formát reality show je skutečně zastaralý a nikoho už moc nezajímá. Mladé a neklidné ve Vile střídají pořady typu Prostřeno nebo Křižovatky života a jejich upocení, věkově většinou starší hrdinové všedního dne, kteří jsou současnému většinovému divákovi bližší. Mladí kreténi a exhibicionisté mohou na podobnou show na dlouhou dobu zřejmě zapomenout a za to patří Primě FTV velký dík.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy