Na naší planetě stále žije řada záhadných tvorů, o kterých v podstatě vůbec nic nevíme. Mnozí z nich se objevují ve starých legendách a mýtech, jiní jsou nám zcela neznámí. Čas od času se však některou z těchto bytostí podaří vyfotit či dokonce nafilmovat. Potom lze spekulovat o tom, zda jde o dosud neobjevený živočišný druh, stvoření pocházející z hlubin vesmíru nebo prachobyčejný podvrh.

Ukázkovým příkladem může být bizarní tvor, kterého se nedávno podařilo chytit lovcům v Namibii. Video ukazující toto neobvyklé zvíře se během několika dnů stalo doslova hitem internetu a pochopitelně se kolem něj rozpoutala vášnivá diskuse. Je pravé? A pokud ano, tak o jakého živočicha se jedná?

V některých případech je možné pracovat i s variantou, že fotograf/kameraman šťastnou náhodou zachytil bytost nadpřirozenou, tudíž neexistující (tedy alespoň podle většiny skeptiků, zvláště těch ateistických). Tak třeba pozoruhodný humanoidní tvor, údajně se potulující v oklahomských lesích, na první pohled připomíná „mohylového chodce“ z amerického hororu Nová dcera.

A jaký je váš názor? Dáváte přednost racionálním vysvětlením? Nebo raději popouštíte uzdu fantazii?