Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Pět let od smrti Stanislava Grosse: Takhle kvetou jeho holky, bolesti v srdci navzdory

Pět let od smrti Stanislava Grosse: Takhle kvetou jeho holky, bolesti v srdci navzdory
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
smutné výročí
Stal se nejmladším premiérem Česka, bohužel i ve velmi nízkém věku zemřel. Uplynulo pět let ode dne, kdy Stanislav Gross (†45) vydechl naposledy. Podlehl zákeřné amyotrofické laterální skleróze. Zůstaly po něm manželka Šárka (50) a dcery Natálie (17) s Denisou (22), kterým se navzdory velké bolesti v srdci daří dobře.

Jak rychle vyletěl Stanislav Gross v politice vzhůru, tak rychlý byl i jeho pád. Když seděl v premiérském křesle, dostaly se na přetřes jeho majetkové poměry. Novináře tehdy zajímalo, kde vzal přes čtyři miliony korun na pražský byt.

Bydlení na Barrandově si totiž pořídil už v roce 1999, kdy byl ještě "pouhým" poslancem. Nejprve zatloukal, potom vyrukoval se záhadným strýčkem Vikem, od kterého si měl peníze vypůjčit. Záhy vyšlo najevo, že strejda je také bez peněz.

„Ten původ (peněz) je tak křišťálově čistý, že ani křišťál křišťálově čistější být nemůže," snažil se Gross klidnit obrovskou kauzu, ale marně. Z postu předsedy vlády musel odstoupit. Vydržel na něm pouhých osm měsíců, od srpna 2004 do dubna 2005.

O deset let později se Gross dostal do centra pozornosti znovu. Tentokrát šlo o mnohem smutnější okolnosti. Někdejší premiér onemocněl amyotrofickou laterální sklerózou (ALS). Postupně způsobuje úplné ochrnutí končetin. Gross naposledy vydechl 16. dubna 2015.

Musely jít dál

Zůstala po něm manželka Šárka Grossová a dcery Natálka s Denisou I když bolest v srdci zůstane navždy, musely jít v životě dál. A perou se s ním statečně.

Šárka kvůli obavám z rakoviny přišla o obě prsa. Denisa už vyletěla z hnízda a žije s přítelem, z Natálky se vyklubala úspěšná muzikálová zpěvačka i herečka. V galerii se podívejte, jak se jim daří.

Související články

Další články