Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Pešek z Ulice slaví narozeniny: Rudolf Hrušínský domovníka hraje dlouhých 14 let

+ Další 4 fotografie
Všechno nejlepší
Oblíbený domovník Pešek z nekonečného seriálu Ulice slaví narozeniny. Rudolfu Hrušínskému je už 73 let a dá se říct, že poslední dvě dekády vypadá stále stejně. Pochází z významné herecké rodiny, kde se každý jmenuje stejně.

Jestliže je něco matoucí, jsou to jména v rodině Rudolfa Hrušínského mladšího, který slaví narozeniny. Jeho otec byl Rudolf Hrušínský starší, syn se jmenuje Rudolf Hrušínský nejmladší. Spárům stejného jména unikl alespoň jeho bratr Jan Hrušínský. A herci jsou všichni.

Dnešní oslavenec vystudoval hru na akordeon a klavír na konzervatoři, v roce 1974 absolvoval DAMU. Začínal v pražském divadle Ateliér, později působil v Činoherním klubu a v současnosti je jeho domovskou scénou Divadlo Bez zábradlí.

Hrál v mnoha filmech i seriálech, například v Postřižinách, Slavnostech sněženek, Obecné škole nebo Cirkuse Humberto a Dobrodružství kriminalistiky. Už dlouhých 14 let je jednou z hlavní tváří nekonečného seriálu Ulice, kde ztvárňuje domovníka Vlastimila Peška.

Když zrovna nehraje v Ulici, nejraději svůj čas věnuje rybaření. Přejeme všechno nejlepší!

Mohlo by vás zajímat

Další články