Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Pes v Ostravě brutálně napadl malou holčičku: Dívka musela na operaci. Majitelce zvířete hrozí vězení

(ilustrační foto)
Zdroj: Pixabay
NAPADENÍ

Pes v Ostravě brutálně pokousal malé dítě na zahrádce restaurace. Podle zpráv od policie neměla majitelka psa uvázaného a zvíře nemělo ani náhubek. Zraněné dítě muselo na operaci. Majitelce zvířete hrozí až roční vězení, píší Novinky.cz.

Incident se stal na konci května v Ostravě-Zábřehu a ve středu o něm informovala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Čtyřiatřicetiletá žena přišla se svým psem na zahrádku a usadila se nedaleko dětského koutku. „Během své návštěvy v hospůdce si měla zajít na toaletu či objednat pití, a tudíž psa neměla pod neustálým dohledem. Jenže pes nebyl řádně zajištěn a neměl náhubek,“ uvedla mluvčí.

Následně do restaurace přišla i maminka s malou dcerkou, která si odešla hrát do dětského koutku. Pak se ozval pláč, pes dívenku napadl. Svědek okamžitě přivolal záchrannou službu a dívka musela na operaci.

Případ začala řešit policie. „Pes již měl nasazený náhubek, který však před incidentem prokazatelně neměl. Majitelka psa s policisty na místě nespolupracovala, její orientační dechová zkouška ukázala téměř dvě promile alkoholu v dechu,“ řekla Michalíková s tím, že žena je podezřelá z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti, za který jí hrozí až rok vězení.

Mluvčí Michalíková rovněž popsala, že obdobné případy nejsou výjimkou. „Také v rodinném prostředí i při návštěvě dochází k takovým nešťastným událostem, které zasáhnou ve většině případů děti,“ doplnila.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy