Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Pes uvězněný ve skále je konečně na svobodě: Na vyproštění čekal 16 dní!

Bart je konečně na svobodě!
+ Další fotografie
Přes dva týdny se ze skály v Českém ráji ozývalo zoufalé psí kňučení. Jednalo se o pejska Barta, který byl v závalu uvězněný 16 dní. Do skal vběhl za liškou a oba zůstali uvězněni uvnitř. Nyní je Bart konečně venku. Čeká ho veterina, ověření čipu a může se vrátit zpět k majitelce.

Bart ucítil lišku, vytrhl se majitelce z vodítka a uvízl ve skalní štěrbině. Pejska se pokoušel dlouhé dny osvobodit tým dobrovolníků a hasičů. Jenomže po psovi ani památky. Ze skály se ozývalo jenom kňučení. Záchranářům se podařilo uvolnit část závalu, ale k osvobození to nestačilo. Po dvou týdnech už všichni přestali ztrácet naději.

Ve středu se ale na Barta usmálo štěstí. Ze skály se mu nakonec podařilo dostat a poté ho objevili hasiči v lese.

„Je to 100% potvrzené dle záchranáře, co zasahoval na místě z jiné organizace. Děkujeme všem zasahujícím,“ řekl na Facebooku Rescue Olomouc and Czech. Bart je dehydratovaný a teď ho čekají léky na povzbuzení a dlouhý spánek u paničky, která si ho už převzala.

Bart se mohl dostat ven díky dešťům, které mohly změkčit půdu pro hrabání. Další z teorií je, že liška uvnitř uhynula a Bart se tak mohl mršinou živit.

Mohlo by vás zajímat

Další články