Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Pes, který přežil hrůzy války v Afghánistánu, vyhrál v soutěži o nejlepšího křížence

Vítěz!
Zdroj: dailymail.co.uk

Čtyřletý Wylie na první pohled vypadá jako úplně obyčejný kříženec, lidově řečeno „podvraťák“. Ve skutečnosti se ale jedná o velmi výjimečného psa, jehož pohnutý životní příběh už dojal mnoho lidí po celém světě.

Wylie byl před několika lety zachráněn britskými vojáky z bašty Tálibánu v Kandaháru. „V té době se nacházel na pokraji smrti. Tálibánci ho týrali a nutili zápasit na život a na smrt s jinými psy,“ vzpomíná jeden z účastníků akce.

V Anglii se však z Wylieho stala doslova celebrita. Nedávno se mu dokonce podařilo zvítězit v prvním kole oblíbené soutěže Scruffts a stal se tak jedním ze šesti finalistů, kteří budou příští rok bojovat o titul absolutního Scruffts šampiona.

Wylie – stejně jako přibližně 550 dalších psů – dostal šanci na nový život díky úsilí charitativní organizace Nowzad Dogs. Tu založil britský mariňák Farthing Pen, který se v roce 2006 bojů v Afghánistánu osobně účastnil.

„Mnoho vojáků si tu našlo čtyřnohé mazlíčky a chtělo je pak dostat pryč z válečné zóny. Já jsem na tom byl stejně. Nowzad, podle kterého jsem charitu pojmenoval, byl mých pět minut úniku před každodenní hrozbou nepřátelského útoku. A stejně jako ostatní, i já jsem věděl, že až můj turnus skončí, nebudu na něj moct prostě jen tak zapomenout,“ říká Farthing.

Navzdory tomu, čím vším si Wylie prošel, nemá problém věřit lidem. „Možná je to zatoulaný divoký pes z Afghánistánu, ale má úžasný temperament a vůči lidem se chová až neuvěřitelně přátelsky. Momentálně žije se mnou a s mými dalšími dvěma psy. Kdybych měla nějak popsat svůj vztah k němu, řekla bych, že jde o takový milostný románek s krásným psem,“ prohlásila s úsměvem jeho nová majitelka Sarah Singleton.

Související články

Další články