Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Pervitin, alkohol, problémy se sociálkou: Ztraceného Tadeáše máma brala jako ozdobu i zátěž, říkají příbuzní

Tadeáš Zelenka
Zdroj: PČR, archiv matky
+ Dalších 5 fotografií
první fotky
Od pátečního večera probíhá rozsáhlé pátrání po čtyřměsíčním Tadeášovi, který se ztratil na Mělnicku. Matka miminka tvrdí, že usnula v parku a když se vzbudila, byl syn pryč i s kočárkem. Jenže rodina a kamarádi této verzi nevěří. Matka se podle příbuzných o chlapce starala špatně a měla problémy i s úředníky sociálního odboru. "Nebere Tadeáše jako dítě. Je to přívěšek, který nestihla odložit," uvedla pro eXtra.cz známá rodiny.

V pátek zhruba kolem půl sedmé večer šla žena oznámit na policii, že jí někdo unesl syna. Vypověděla, že šla do zámeckého parku v Hoříně na Mělnicku, následně usnula na sluníčku a když se probudila, dítě bylo pryč i s kočárkem.

Problémy se s matkou táhnou

Jenže podle rodinných blízkých to bylo jinak. Matčina verze příběhu podle přátel a příbuzných nesedí. Podle nich měla problémy s drogami a alkoholem. "Bohužel je z ní šlapka a fetka. Já malého Tadeáše nikdy neviděla. Jen když měla bříško, pak přerušila kontakty," uvedla pro eXtra.cz rodinná známá.

Matka měla opakovaně problémy se sociálkou. "Nestarala se. Stávalo se, že ji lidé potkávali opilou s kočárem, všímalo si toho dost okolí, naháněla ji sociálka i policie," popisuje pro idnes.cz rodinná známá.

Je tomu pár dní, co sama Veronika navštívila sociální odbor s tím, že nemá kde bydlet a o díte se nemůže postarat. Předtím bydlela na bytě šestašedesátiletého otce, který jí nabídl, že jí přenechá třípokojový byt v Neratovicích. I když se Veroniky otec odstěhoval, nefungovalo to. Rodinné rozepře vyvrcholili tím, že se Veronika před třemi týdny sbalila i s dítětem a vyrazila na úřad.

Testy na drogy

"Odnesla ho sama na sociálku, že se nezvládá starat. Dělali jí testy na drogy a prokázali jí v krvi pervitin. Tehdy byl Tadeáš týden u nás, starali jsme se o něj," popisovala s pláčem příbuzná. Nakonec měla ale matka Tadeáše slíbit, že půjde do azylového domu.

S matkou ztraceného Tadeáše se problémy táhnou delší dobu. "Už když byly Tadeášovi dva měsíce, tak z toho bytu odešla a už přespávala jen po kamarádech. Sociálce řekla, že má zažádáno o místo v azylovém domě, takže úřad to bral jako snahu, že se chce starat," vysvětlila rodinná známá.

Ozdoba a přítěž

"Nebere Tadeáše jako dítě. Je to přívěšek, který nestihla odložit," uvedla pro eXtra.cz známá rodiny. "Byla to v pohodě holka, ale co fetuje, tak se změnila," uvedl zdroj z okolí matky.

"Děsím se, co s ním je, on se ještě sám ani nepřetočí na břicho. Je to hrozně hodný chlapeček, ale to dítě prostě žilo v kočáru. Když nám jej dala, nedala nám k němu nic - pleny, jídlo, oblečení... Nic," řekla pro idnes.cz žena, která se o chlapečka starala spolu s jeho biologickým dědečkem.

Pátrání zatím bez úspěchu

Po maličkém Tadeášovi stále pátrají policisté i hasiči. Bohužel se zatím nenašly žádné stopy, které by mohly vést k jeho nalezení. Do akce se zapojí také potápěči a dron.

PŘIPRAVUJEME DALŠÍ PODROBNOSTI.

POKUD O PŘÍPADU MÁTE DALŠÍ INFORMACE, OZVĚTE SE NA REDAKCE@EXTRA.CZ.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy