Režisér Václav Vorlíček se scénáristou Milošem Macourkem se na natáčení komedie Což takhle dát si špenát vyloženě těšili. Ale jelikož z filmových studií přišel pokyn, že je nejprve potřeba natočit něco seriózního, vznik bláznivého snímku se style posouval.

„My se s tím dělali takovou dobu a na Barrandově nám pak řekli, že musíme přednostně udělat něco vážnějšího a pak se smíme vrátit k těm svým ptákovinám,“ svěřil po letech Vorlíček.

Do příběhu dvou zlodějíčků a jednoho regeneračního přístroje se zapojily zástupy skvělých českých herců. Patřili k nim i Vladimír Menšík a Iva Janžurová. Právě ta podala fantastický výkon, kdy ztvárnila nemluvně v těle dospělé ženy.

„Režisér měl strach, aby to nepohoršovalo, Iva měla na sobě jen kombiné a byla velice pěkná ženská. Tak Menšík řekl – ať si dělá, co chce. Václave, dej jí čokoládu, dorty a pralinky, ať se upatlá a zbytek už obstará sama,“ zavzpomínala Stella Zázvorková.

Sama Janžurová i po letech na roli velmi ráda vzpomíná s tím, že si ji náramně užila. Hodně jí pomohlo i to, že v té době měla dvě malé dcery, a tak od nich mohla ledacos odkoukat.