Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Pennywise z hororu To na něj nemá: Skutečný vraždící klaun zabil 33 lidí

Pennywise z hororu To na něj nemá: Skutečný vraždící klaun zabil 33 lidí
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 7 fotografií
děsivé
Snímek To, inspirovaný stejnojmennou knihou spisovatele Stephena Kinga, disponuje záporákem, který je noční můrou mnoha lidí - klaunem. Ačkoliv tyto postavičky mají veřejnost spíše rozesmát a například v cirkusech předvádějí nejrůznější vtipná čísla, z neznámého důvodu jsou v posledních letech spíše obávaní. Kam se ale krvelačný Pennywise z hororu hrabe na reálného vraždícího klauna. Tím byl sériový vrah John Wayne Gacy, který má na svědomí 33 obětí, konkrétně mladých chlapců.

Když ve městě Derry ve státě Maine začnou mizet děti, musí skupina mladých chlapců a děvčat čelit svým největším obavám v boji proti zlému klaunovi jménem Pennywise, jehož vražedná a násilnická historie se táhne napříč staletími. Ve snímku To musely fiktivní děti bojovat s fiktivním, i když nepochybně děsivým klaunem. Ten ale na toho skutečného ani zdaleka nemá.

John Wayne Gacy byl americký sériový vrah, podnikatel a politický aktivista, známý pod přezdívkou Killer Clown, neboli Klaun zabiják. Během pouhých 6 let vzal život celkem 33 mladým chlapcům, kteří před smrtí zažívali neskutečná muka.

Stejně jako spousta sériových vrahů, i John měl smutné dětství, které pravděpodobně stojí za tím, co v budoucnu svým obětem dělal. Jeho alkoholický otec mu říkal, že je buzerant a později byl pohlavně zneužíván rodinným přítelem.

Hodný člověk se zkaženým nitrem

Nikdo by nepoznal, že John Wayne Gacy jednoho dne bude vraždit, nebo vraždí a znásilňuje mladé chlapce. Pracoval jako poslíček s novinami, vyjížděl k požárům či nehodám a pomáhal policistům a hasičům, nebo pracoval ve prospěch kostela a vozil lidi na nedělní bohoslužby.

Svou přezdívku si Gacy vysloužil tím, že zatímco ve dne chodil na večírky či do nemocnic pobavit děti v převleku klauna, v noci znásilňoval a vraždil své oběti. Některé z nich dokonce velmi brutálním způsobem mučil.

Nalezení obětí a trest

Dne 13. prosince 1978 se ztratil patnáctiletý Robert Piest. Ten po sobě zanechal vzkaz, že jde na schůzku právě s Gacym. Když se pak nevrátil a policie vraha kontaktovala, řekl, že u něj chlapec nikdy nebyl. Policisté se přesto rozhodli prověřit jeho totožnost v centrálním registru a zjistili, že Gacy byl jednou trestán za zneužívání mladistvého.

Policisté přijeli do Johnova domu a ve sklepě objevili asi třicítku lidských kostí a lidských ostatků. Gacy se na místě přiznal, že zabil 33 mladých mužů a chlapců. Někteří byli na sobě doslova nalepeni. Další 4 jeho oběti byly nalezeny v řece, kam je prý začal házet poté, co ho začala z jejich pohřbívání ve sklepě bolet záda.

John Wayne Gacy byl uznán vinným ze všech 33 vražd a odsouzen k trestu smrti prostřednictvím smrtící injekce. Dne 10. května 1994 byl Gacy v Menardově nápravném ústavu v Crest Hill v Illinois popraven, ještě předtím se ale neúspěšně pokusil o útěk. Jeho poslední slova? Polibte mi prdel.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy