Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Peníze v Česku: Babiš našel 8,6 miliardy pro rodiče! Agrofert bral 161 milionů z rozpočtu

Zdroj: Facebook.com
+ Další 3 fotografie
Politika
Šéf hnutí ANO a premiér ČR Andrej Babiš (64) oznámil, že našel 8,6 miliardy korun na zvýšení rodičovského příspěvku. Méně příznivou zprávou dnešního dne je informace webu iRozhlas.cz. Rozhlas zjistil, že Agrofert bral 161 milionů z rozpočtu.

„Našli jsme 8,6 miliardy korun na zvýšení rodičovského příspěvku,“ oznámil premiér Babiš. Dospěli jsme k dohodě o zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc korun na 300 tisíc korun od roku 2020, oznámil premiér Andrej Babiš (64) na tiskové konferenci s ministryní financí za ANO Alenou Schillerovou. Rodičovský příspěvek by měl vzrůst z 220 na 300 tisíc korun, ale dostávali by ho jen ti rodiče s dětmi do čtyř let, kteří v té době příspěvek na své dítě stále ještě budou pobírat.

Méně pozitivní zprávu dnešního dne pak přinesl portál iRozhlas.cz. Ministerstvo financí nenechalo u Evropské komise proplatit dotaci 161 milionů korun, která mířila koncernu Agrofert. Peníze tak putovaly ze státní kasy a ministerstvo zatím neví, zda je po firmě bude požadovat. Celkem 100 milionů z dotací šlo na výstavbu výrobní linky toustového chleba značky Penam. Se zjištěním přišel jako první web iRozhlas.cz, kterému 160milionovou dotaci nepředloženou k proplacení do Bruselu potvrdilo i ministerstvo financí.

„Objem žádostí nepředložených Evropské komisi k proplacení je celkem 161 265 796 korun,“ uvedl mluvčí resortu Michal Žurovec. Jak bude však ministerstvo postupovat dál, už neupřesnil. Podle webu TN.cz záleží to totiž na výsledcích auditu Evropské komise, která šetří, jestli Andrej Babiš neporušuje evropská pravidla o střetu zájmů. Výsledky šetření by měly být známé v druhé polovině května.

Související články

Další články