Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Peklo na zemi zvané věznice Quarchak: Zombie Angelinu čeká boj o život

Peklo na zemi zvané věznice Quarchak: Zombie Angelinu čeká boj o život
Zdroj: Instagram Sahar Tabar
+ Dalších 6 fotografií
strašlivé místo
Devatenáctiletá hvězdička Instagramu Sahar Tabar, lépe známá jako zombie Angelina Jolie, odsedí svůj trest na místě, které je často přirovnáváno k peklu na zemi. Takové místo se nachází v Quarchaku a kromě znásilňování tam jde často i o krk.

Íránská vláda si Sahar Tabar držela v hledáčku kvůli jejímu vystupování na sociálních sítích. Zombie Angelina Jolie byla nakonec před rokem odsouzena za rouhání, ohrožování mravní výchovy mládeže a propagaci veřejné korupce. Dostala 10 let v té nejhorší věznici v Íránu.

Nelidské podmínky pro "život"

Ve vězení Quarchak, kde musí Sahar další roky zůstat, je zhruba 2000 vězňů. Část z nich ani nemá kde spát, protože nedostali své lůžko. V nelidských podmínkách se nacházejí také děti, které se do pekla na zemi dostaly za svými matkami. Pokud vězeň proti strašnému systému začne brojit, čeká ho samotka. Ne-li něco horšího.

Human Right Monitor, která má pobočku i v Íránu, vydala před dvěma lety zprávu, kde popisuje mučení a zvěrstva, která se vězňům dějí. "Vedení Quarchaku trestá vězně, kteří povstanou například proti nedostatečné lékařské péči nebo špatné kvalitě jídla," stojí v textu. Kvůli nedostatečné hygieně se velkou rychlostí rozšiřují různé infekční choroby. Sahar v dubnu právě z toho důvodu onemocněla koronavirem.

"Vězni si stěžují na podlahy s kalužemi moči, nedostatečné větrání nebo špinavé sociální zařízení," poukazuje zpráva na fakt, že Quarchak stojí uprostřed bažin, takže všude létá hmyz a lezou krysy. Věznice je v tak dezolátním stavu, že na až 150 vězňů fungují jen třeba 4 záchody.

Znásilňování na denní bázi

Jak je po celém světě známo, znásilnění je špatná věc, která po sobě nechává následky fyzické i psychické. Avšak v Quarchaku se znásilňuje na denní bázi. Nejen kvůli tomu se tam začaly šířit nemoci jako HIV nebo žloutenka. Dozorci často sexuálně napadají vězeňkyně, někdy dojde až na znásilnění. Snaží se je tím zlomit.

Novinář, který ze země stihl uprchnout ještě před zatčením, pro The Sun popsal například, že v jídle vězni nachází kusy kamenů a šváby. Vězni prý dokonce užívají pervitin, což vyvolává rvačky a potyčky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy