Arun má velké bolesti a nemůže chodit. Pohybuje se tak jenom pomocí vozíku. Lékaři si marně lámou hlavu nad tím, jak muži pomoci. Pravidelně chodí na fyzioterapii a bere léky proti bolesti. To mu částečně od bolesti pomůže.

„Lékaři stále zkoumají můj stav, ale ještě na to nenašli lék,“ řekl Arun. „Někdy se cítím sklíčený a deprimovaný, ale naději jsem nikdy neztratil,“ dodal. Když se Arun narodil, lékaři si mysleli, že bude žít jenom pár týdnů. On ale všechny překvapil a už žije více než 30 let!

Podle doktorů trpí muž infekční elefantiázou. Ta způsobuje extrémní otoky na rukou i nohou. Arun si nedokáže ani sám dojít na toaletu a potřebuje pomoc při oblékání. „Trpím tím od narození. Zasáhlo to obě moje nohy, ale má pravá noha je na tom hodně špatně,“ říká smutný Arun.

I přes svůj zdravotní stav se Arunovi podařilo vystudovat vysokou školu, která byla 800 kilometrů od domova. Po státnicích nastoupil na několik míst, ale jeho zdravotní stav mu nedovolil pokračovat v práci. Po vzoru Steva Jobse se snaží dokonce založit vlastní softwarovou firmu.