Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Peklo na silnicích: S prázdninami se očekává obří nápor, do toho uzavírky i rozsáhlé policejní kontroly

Peklo na silnicích: S prázdninami se očekává obří nápor, do toho uzavírky i rozsáhlé policejní kontroly
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Doprava
Jeden z nejpodivnějších školních roků je téměř u konce a lidé už se chystají na dovolenou. Ti, kteří chtějí vyrazit tento víkend, ale musí počítat nejen s kolonami na silnicích a dálnicích, ale také s rozsáhlými policejními kontrolami. V neposlední řadě se řidiči budou potýkat s uzavírkami některých úseků.

Už ve čtvrtek a pátek se rozdávalo vysvědčení. Školní rok má sice oficiálně končit příští úterý, část ředitelů se ale rozhodla vyhlásit ředitelské volno. Nejedna rodina se tak chystá co nejdřív vyrazit na prázdniny. O víkendu lze proto na silnicích a dálnicích očekávat velké kolony.

Tyto prázdniny budou navíc specifické, protože kvůli koronavirové epidemii se chystá velká část lidí trávit léto místo v zahraničí v Česku. Ministerstvo dopravy tak na českých silnicích očekává mimořádný nápor. Už nyní roste v Česku počet nehod. „Dá se proto očekávat nadprůměrná koncentrace osobních automobilů, motocyklistů, cyklistů a chodců, a to i na silnicích nižších tříd v turisticky atraktivních lokalitách,“ předvídá vedoucí Besipu Tomáš Neřold.

Naplánováno je několik uzavírek

Jako každý rok i letos je na léto navíc naplánováno hned několik oprav, uzavírek a nových silničních staveb. „O letošních prázdninách bude na silnicích hodně oprav, do toho stavíme nové dálnice a modernizujeme D1 Apeluji proto na všechny řidiče, aby byli na cestách po naší zemi opatrní a ohleduplní k těm, kteří na stavbách intenzivně pracují a starají se o technický stav vozovek. V zúženích se v bezprostřední blízkosti provozu pohybují pracovníci stavebních a údržbových firem,“ upozornil ministr dopravy Karel Havlíček

Tradičně nejvíce kolon se očekává na dálnici D1, kde je doprava problematická po celý rok. Na trase mezi Prahou, Brnem a Ostravou tak budou pokračovat opravy na třinácti místech. Řidiči by měli počítat s omezeními i na dalších dálnicích a také na silnicích, kde budou často hrozit objížďky.

Zapojí se letecká služba policie

Aby toho nebylo málo, naplánovala policie na víkend rozsáhlé policejní kontroly po celém Česku. Na mnoha místech tak budou hlídky kontrolovat, zda řidiči dodržují povolenou rychlost a všeobecná pravidla provozu. Nově do akce zasáhne i letecká služba Policie ČR Ta hodlá využít vrtulníky jak s dopravním zpravodajstvím o plynulosti provozu, tak s informováním o mimořádných situacích. Helikoptéry také budou podle šéfa dopravní policie Jiřího Zlého hlídat přestupky na silnicích, jako je třeba nepovolené předjíždění.

"Jedná se o nasazení celkem 23 hlídek navíc, které budou působit dnes, po celou sobotu a celé nedělní odpoledne. Primárně budou dohlížet na plynulost provozu, zejména na dálnici D1, kde je čilá stavební činnost a mohou zde vznikat různé krizové situace, ale také samozřejmě na dodržování pravidel silničního provozu," uvedl Zlý s tím, že se akce zúčastní stovky policistů.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy