Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Pekařský MasterChef míří do Čech: Soutěž amatérů v pečení bude vysílat ČT

Zdroj: pixabay
reality show
Češi milují jídlo a vaření a neméně kladný vztah mají také k reality show. Nový soutěžní pořad, který míří do České televize, nebude tak úplně o vaření, nýbrž o pečení. Tento formát reality show si Česká televize vypůjčila z Velké Británie, kde The Great British Bake Off, jak se pořad v originále nazývá, slaví obrovský úspěch.

Soutěžit mezi sebou budou amatérští pekaři, kteří se pečením neživí. Česká televize už nyní avizuje, aby se vášniví pekaři do soutěže přihlásili.

„Přijměte tedy naše pozvání a pojďte se spolu s námi vypravit na pomyslný a mlsný výlet do všech krásných míst naší země, odkud k nám přijede dvanáct soutěžících, aby nám předvedli nejen to, jak jsou šikovní u trouby, ale aby se také pochlubili a ukázali nám všem ostatním, jaké dobroty se v jejich kraji dají ochutnat, jaké suroviny a recepty jsou pro něj typické a vyhlášené. Nepočítejte ale s žádnými profíky, kteří si zaděláváním těsta vydělávají na živobytí, naopak, půjde o ryzí amatéry, kteří sice rádi a dobře pečou, ale čistě pro potěšení své, pro radost své rodiny a blízkých,“ stojí na stránkách pořadu.

V Británii je tento soutěžní pořad velmi populární. Soutěžící jsou postupně vyřazováni, což už Češi znají z reality show MasterChef Česko. Porota, která bude výrobky soutěžících hodnotit, ještě není známa. Mluví se však o pekaři a cukráři Josefu Maršálkovi, který žil léta v zahraničí a nasbíral tam co se týká pečení mnoho zkušeností.

V Anglii vedl například tým cukrářů a pekařů, kteří vyráběli zákusky pro obchodní dům Harrods, na kterých si pochutnávala i britská královna.

Související články

Další články