Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Exkluzivně: Herečku Zdenu Hadrbolcovou akutně převezli do nemocnice. Vážné zdravotní komplikace

Zdena Hadrbolcová
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Dalších 5 fotografií
PROBLÉMY

Populární herečka Zdena Hadrbolcová (85), kterou diváci znají například jako pekařku Růžu Habartovou z nekonečného seriálu Ulice, s nímž se ale musela rozloučit před třemi lety kvůli zdravotním problémům, podle informací eXtra.cz skončila den před vánočními svátky v nemocnici. Tyto zprávy nám potvrdila i její kolegyně Jaroslava Obermaierová, v seriálu vystupující jako drbna Vilma Nyklová. „Dozvěděla jsem se, že musela do špitálu,“ řekla eXtra.cz.

Zdena Hadrbolcová: Zhoršení zdraví a převoz do špitálu

Sympatická představitelka laskavých dam Zdena Hadrbolcová (Páni kluci, Létající Čestmír, Už zase skáču přes kaluže, Tři chlapi na cestách, Přítelkyně z domu smutku) bohužel naplno poznává, co to znamená, když si stáří vybírá svou daň.

Podle informací eXtra.cz byla 23. prosince 2022 hospitalizována v Nemocnici Na Homolce, kde ležela na oddělení neurologie. ​Tam se například řeší cévní mozkové příhody.​ Bohužel ten den byly pražské nemocnice přeplněné, takže trvalo déle, než se našla volná kapacita a herečka se dostala do rukou lékařů. Je otázka, jestli i to nemůže mít vliv na její současnou situaci.

„Má řadu problémů, které se vzájemně ovlivňují a se kterými se u pacientů v tak vysokém věku dá jen těžko něco dělat,“ naznačil náš zdroj s tím, že situace populární umělkyně není jednoduchá.

O tom, že se kamarádce přitížilo, ví i kolegyně ze seriálu Ulice Jaroslava Obermaierová. „S nikým nekomunikuje, a tak jsem s ní dlouho nemluvila, jen jsem na natáčení Ulice slyšela, že ji odvezli do nemocnice,“ sdělila eXtra.cz.

„Už dlouho na tom není dobře, v tom věku to je jasné. Vím, že ji bolela kyčel a měla toho víc. Zkrátka nemoci stáří,“ dodala smutně Obermaierová.

Trápení

O Hadrbolcové se psalo naposledy loni v červenci, když slavila pětaosmdesátiny a podle Blesku si postěžovala, že jí nikdo negratuloval. To ale odmítli jak právě Obermaierová, tak šéf Herecké asociace Ondřej Kepka. „Já jsem jí samozřejmě volala. Jenže se taky stává, že ona neslyší ten telefon, a tak ho nevezme,“ tvrdila tehdy kolegyně.

Jsem ubožák. Není mi pořád dobře. Všechno hapruje, nejenom srdíčko. Chodit už téměř nemohu, takže polehávám, ani nečtu a nekoukám na televizi… Já už také na nic nemám síly, natožpak ještě něco točit... Budu ráda, když doklepu tu Ulici,“ tvrdila stejnému periodiku při další příležitosti loni v době, kdy v seriálu už nebyla dva roky. „Paní Hadrbolcová v seriálu Ulice naposledy točila v roce 2020,​uvedla pro eXtra.cz PR koordinátorka Lucie Urbánková.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy