Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

PEJSKAŘI, POZOR: V Česku řádí smrtelná nemoc!

I váš pes se může nakazit!
Zdroj: profimedia.cz
Máte doma pejska? Je na čase se bát! Na Rokycansku odstřelili myslivci dvě nemohoucí lišky, které byly nakažené zákeřnou nemocí. Ta postihuje nejen divokou zvěř, ale i domácí mazlíčky.

Je to dva týdny, co myslivci zastřelili zbídačené vyhublé lišky. Ty se nemohly vůbec pohybovat a naprosto ztratily přirozenou plachost. Myslivci těla mrtvých lišek poslali na výzkum do Státního veterinárního ústavu, aby odborníci zjistili, jakou nemocí byly nakaženy.

Zvířata se podrobila důkladným testům a výsledek byl děsivý. Lišky měly smrtelné virové onemocnění, které může postihnout nejen divokou zvěř, ale i domácí mazlíčky. V ohrožení jsou tedy i naši psí kamarádi.

Nemoc psinka je mimořádně nakažlivou chorobou, která končí ve většině případů smrtí. Jediné, co tedy pro naše milované mazlíčky můžeme udělat, je včas je naočkovat. Pokud u svých psů pozorujete dýchací obtíže, kapání z nosu a očí, ztrátu srsti nebo dokonce zánět žaludku, neváhejte a pospíchejte k veterináři. Jde totiž o časté příznaky psinky.

Je nutné si uvědomit, že nemoc téměř nelze vyléčit, proto psy každý rok naočkujte.

Související články

Další články