Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Pejskaři mají nové téma: Je OK mít mazlíčka doma v kleci, nebo je to týrání?

+ Další 4 fotografie
Spor pejskařů
Není tomu dlouho, co Lucie Bílá (52) zveřejnila fotografii, na které je za ní klec. Fanoušci hned věděli, že je určena pro pejska Kvída, kterého zpěvačka chová. Pejskaři se nyní zaobírají tím, zda je normální mít v obývacím pokoji klec na psa, nebo jde o sprosté týrání?

Snímek, který nedávno zveřejnila Lucie Bílá (52) na Instagramu, vyvolal řadu reakcí. Lucie má totiž za sebou klec na pejska. „Bože, co ta klec. To je na toho pejska, co máte? Doufám že ne, jinak je to chudák,“ zněl jeden z vyděšených dotazů. „Tu klec tu máte na co? Snad ne na toho psa?“ opakuje se dotaz.

Pejskaři se zejména na sociálních sítích od té chvíle zaobírají tématem, zda je správné mít v obývacím pokoji klec na domácího mazlíčka. Jedni mají za to, že se jedná o omezování svobody psa. To, že je to zvíře, nás přece ještě neopravňuje ho zavírat do klece. I pes potřebuje prostor, který mu klec v obývacím pokoji opravdu nedá. Takové je stanovisko jedné půlky.

Ta druhá má úplně opačný názor. O týrání prý opravdu nejde. Pes je na vesnici v kotcích zavřen běžně. Pokud je prostor dostatečně veliký, tak mu to možnost pohybu ani moc neupírá. Pes navíc přes den víceméně spí.

Ke druhé skupině se přikládají i odborníci. Hovoří o tom, že někteří majitelé psů doma klece skutečně mají. Nejčastější důvod je ten, že pes po odchodu pána neakceptuje být sám a devastuje byt. O týrání prý ale rozhodně nejde. Co si o klecích na psa v obýváku myslíte vy?

Mohlo by vás zajímat

Další články