Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Peggy Bundová ze Ženatý se závazky slaví 67: Porodila mrtvé dítě a bojovala s anorexií

Katey Sagal alias Peggy Bundová ze seriálu Ženatý se závazky je stále kočka.
Zdroj: Profimedia, Columbia Pictures Television, koláž: eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
NAROZENINY
Herečka Katey Sagal se proslavila jako Peggy Bundová v seriálu Ženatý se závazky. V sitcomu zářila, v soukromí si ale tehdy procházela velmi těžkým obdobím. Přišla totiž o dítě, které musela porodit mrtvé. Bojovala také s anorexií a závislosti na lécích, ze všeho se ale dostala a stále točí nové filmy a seriály.

Katey Sagal, která dnes slaví své 67. narozeniny, se narodila v Los Angeles. Přišla na svět do rodiny, která byla umělecky založená – její matka byla zpěvačkou, herečkou, ale také scenáristkou, a otec zase režisérem. Nebylo tak divu, že Katey se vydala na hereckou dráhu. Stejně jako dva z jejich sourozenců, kterých má celkem pět.

Katey Sagal jako Peggy Bundová

Katey si na začátku vybrala zpěv, kterému se začala věnovat už ve svých pěti letech. A v tom byla tak šikovná, že se stala sboristkou pro Boba Dylana nebo Olivii Newton John V polovině devadesátých let vydala i své první hudební album a v roce 2004 pak i druhé, které je prozatím i jejím posledním.

Do hereckého světa nakoukla díky televizní show The failing of Raymon a potom si zahrála v jednom z dílů detektivního seriálu Columbo, který režíroval její otec. Její osudová role však přišla až se sitcomem Ženatý se závazky, ve kterém zazářila jako Peggy Bundová, díky níž získala i několik nominací na prestižní ocenění.

Katey Sagal porodila mrtvé dítě

Seriál Ženatý se závazky svým divákům servíroval jednu vtipnou scénu za druhou, pro samotnou Sagal má však i hořké vzpomínky. Katey totiž během natáčení nečekaně otěhotněla, což se pak promítlo i do scénáře. Sagal tak otěhotněla i v seriálu, ovšem ve skutečnosti se její stav zkomplikoval. Katey tak v sedmém měsíci těhotenství musela na akutní císařský řez a nakonec porodila mrtvé dítě.

Známá herečka poté dlouho trpěla představou, že k této životní tragédii sama přispěla. O své ztrátě se pak rozepsala i v autobiografii Grace Notes: My Recollections.

Katey Sagal získala Zlatý glóbus

Ztráta dítěte však nebyla jediným tajemstvím, se kterým se v knize svěřila. Přiznala se také k boji s anorexií, kterou trpěla jako mladá. Zároveň bojovala i se závislostí na lécích. Ze všeho se ale dostala - naplňovala ji totiž práce i rodina. Díky tomu dostala ještě řadu zajímavých seriálových i filmových rolí a za roli v Zákonu gangu získala dokonce Zlatý glóbus. Loni se pak objevila v hlavní roli v dramatu Rebel.

V roce 2016 Sagal vedla kampaň za lidská práva. Zveřejnila video na počest obětí střelby v nočním klubu v Orlandu a ve videu společně s dalšími lidmi vyprávěla příběhy obětí, které osudnou noc v klubu nepřežily.

V osobním životě je Sagal, která má svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy, dvakrát rozvedená. S prvním manželem Freddym Beckmeierem vydržela čtyři roky a podruhé se vdala za Jacka Whitea, se kterým má dceru Sarah a syna Jacksona. Se současným manželem Kurtem Sutterem má dceru Esme, kterou páru porodila náhradní matka.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy