Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Horoskop týdenní horoskop

Nejnovější kauzy

Pedro, Lipo i Vitacit: Sladkosti z dob socialismu, které jsme milovali

Pamatujete?
+ Dalších 12 fotografií
V dobách reálného socialismu u nás zrovna velký výběr sladkostí nebyl, a proto jsme se museli spokojit s tím, co jsme měli. Možná o to více nám jednotlivé cukrovinky utkvěly v paměti. Některé navíc nesloužily jen vyloženě k jídlu, ale byla s nimi skutečná legrace. Není nad to si nasypat do pusy celou šuměnku, že?

Za socialismu jsme měli výběr sladkostí omezený, a jelikož děti nevěděly, o co přicházejí, spokojily se s málem. Mezi nejznámější patřila asi žvýkačka Pedro, jejíž pachuť už nedokáže napodobit žádná jiná. Úspěch měla i šuměnka nebo později Vitacit, který stačilo vysypat do hrdla samotný a počkat, až se vyvalí pěna.

Když chtěli být malí kluci za frajery, dali si mezi rty žvýkačku ve tvaru cigarety. Po fouknutí se z ní vyvalil prášek, což mělo napodobit dým. Tatranka je jedna z mála, co je opravdu věčná a lidé si na ní pochutnávají dodnes. To samé se dá říct i o Lipu. A jaké sladkosti tam máme dál, uvidíte v naší fotogalerii.

Mohlo by vás zajímat

Další články