Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Pedofilní monstrum po 17 letech na svobodě: Může si pro mě přijít, bojí se znásilněná

Pedofilní monstrum po 17 letech na svobodě: Může si pro mě přijít, bojí se znásilněná
Zdroj: Profimedia
Nebezpečný násilník
Po sedmnácti letech je opět na svobodě. Ruský pedofil Viktor Mochov (70) unesl v roce 2000 dvě nezletilé dívky, které poté držel téměř čtyři roky v zajetí jako jeho sexuální otrokyně. Ženám je nyní přes třicet let a bojí se, že je Mochov vyhledá.

Sedmnáctiletý trest si odpykal Rus Viktor Mochov, který unesl na počátku nového milénia dvě dívky, Jekatěrinu Martynovou a Jelenu Simachinovou. V době zmizení bylo dívkám čtrnáct a sedmnáct let a Mochov je držel v zajetí jako sexuální otrokyně zamčené ve sklepě v ruském městě Skopina. A protože v té době bydlel se svou matkou, musel provizorní bunkr postavit poblíž svého domu.

Dívky si během čtyřletého pobytu v bunkru prošly peklem, protože byly opakovaně podrobeny sexuálnímu násilí. Dívkám se nakonec podařilo díky náhodě vysvobodit. Po třech letech věznění je Mochov začal brát na krátké procházky ven a právě při jedné z procházek se jim podařilo nechat vzkaz, díky kterému je policie vystopovala. „V současné době je jedna z osvobozených rukojmích v osmém měsíci těhotenství. Starší dívka už měla dvě děti, porodila v letech 2001 a 2003 dva chlapce,“ uvedla pro rádio Echo Moskva zástupkyně žalobce Irina Sablinová v době, kdy se povedlo dívky ze zajetí osvobodit.

Bojí se o život

Mochov byl odsouzen k sedmnácti letům vězení, ale nyní už je na svobodě. Jeho propuštění potvrdila také podle Yahoo! News mluvčí věznice ve městě Saratov Julia Penková. Z dívek jsou dnes dospělé ženy s vlastní rodinou. Jekatěrině je pětatřicet let a je šťastně vdaná a z osmatřicetileté Jeleny je učitelka angličtiny. Dnes žijí spokojeným životem, ale poté, co zjistily, že se dostal Mochov na svobodu, bojí se, že je bude pronásledovat.

„Může si pro mě přijít. Jestli se setkáme, budu se velmi bát. Jsem šokovaná a mám z toho hrůzu. Nedokážu si teď představit, co budu dělat, a bojím se si setkání jen představit,“ uvedla vyděšeně Jekatěrina. „To, co se mi stalo, zanechalo v mé duši hlubokou ránu, která se nikdy nezahojí. Protože v naší zemi neexistuje žádný program na ochranu obětí trestných činů, budeme muset vzít ochranu do svých rukou,“ dodala statečně Jelena.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy