Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Pedofil je kromě Maddie podezřelý i z vraždy 13letého chlapce. Bruecknera vyšetřovali také v Česku

Pedofil je kromě Maddie podezřelý i z vraždy 13letého chlapce. Bruecknera vyšetřovali také v Česku
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 19 fotografií
souvislosti
Případ zmizelé Maddie McCann, kterou s největší pravděpodobností unesl německý delikvent Christian Brueckner (43), je stále vyšetřován. Podobnost navíc má i další případ z roku 1998, kdy zmizel 13letý Tristan Brubach. Jeho tělo našli policisté v podchodu ve Frankfurtu nad Mohanem. O rok později se strážníkům podařilo objevit Tristanův batoh, ve kterém měl autoatlas v českém jazyce.

Tříletá Madeleine McCann zmizela v roce 2007. Němečtí kriminalisté se snaží nějak propojit i případ zavražděného Tristana Brubacha. V podchodu policie před 22 lety našli jeho bezvládné tělo a rozhodně na to nebyl hezký pohled. Tristan zmizel stejně jako Maddie, jen na chvilku z nich někdo spustil oči a byli pryč. Policisté prověřují všechny možné souvislosti mezi oběma případy.

Brutální smrt třináctiletého chlapce

Podle webu Frankfurter Neuer Presse je u obou případů hlavním podezřelým Christian Brueckner Tělo třináctiletého Tristana nalezli policisté v podchodu u vlakové stanice Frankfurt-Höchst. Někdo chlapce zmlátil tak, že upadl do bezvědomí, pak byl podle policie svázán, znásilněn a umučen k smrti. Vrah dítěti oddělil od těla hlavu i končetiny. Některé ostatky nebyly nikdy nalezeny.

O rok později, v roce 1999, našli němečtí policisté chlapcův batoh. Ležel v lese a zhruba 25 kilometrů od nalezeného těla. Podle webu Daily Mail v něm nalezli mimo jiné autoatlas Německa v českém jazyce. Chlapec česky neuměl a kriminalisté usoudili, že mapa nebyla jeho. Rozšířili proto pátrání i do Česka a Slovenska, ale nenašli žádné relevantní důkazy nebo stopy.

Zmizení Maddie otřáslo celým světem. Tříletá holčička zmizela v Portugalsku z letoviska Praia da Luz před třinácti lety. Portugalská policie začala případ vyšetřovat a přidal se k ní i Scotland Yard a němečtí kriminalisté. Podezřelým je právě Christian Brueckner, který si v současné době odpykává trest za prodej drog. Čelí navíc obvinění ze znásilnění ženy poblíž Praia da Luz z roku 2005.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy