Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pedantský režisér a smrt herce před začátkem natáčení: Zajímavosti o největších favoritech Zlatých glóbů

Zdroj: Netflix / Netflix
+ Dalších 6 fotografií
Zajímavosti
V noci z neděle na pondělí najdou Zlaté glóby za rok 2020 své majitele. Pravděpodobně největším favoritem na zisk této filmové trofeje je černobílý snímek Davida Finchera Mank, kterému je těsně v patách historické drama Chicagský tribunál. Natáčení těchto dvou filmových skvostů provázela řada zajímavostí. Podívejme se na ty nejlepší z nich.

Historické drama Chicagský tribunál

  • Scénář snímku Chicagský tribunál začal vznikat už v roce 2006 a původně měl film režírovat Steven Spielberg
  • Spielberg zamýšlel Heatha Ledgera do role Tomu Haydena. Ledger ovšem zemřel den před plánovanou schůzkou. Režisér také chtěl obsadit Willa Smithe do role Bobbyho Seala.
  • Sacha Baron Cohen je Brit. Kvůli věrohodnému ztvárnění Abbieho Hoffmana se musel naučit bostonský přízvuk. Jeho snaha byla oceněna nominací na Zlatý glóbus
  • Herec Jeremy Strong šel do své role naplno. Během natáčení útoku na kopec se snažil přesvědčit režiséra Aarona Sorkina, ať mu policista skutečně nastříká slzný sprej do očí a tvrdě ho hodí na zem. Sorkin to odmítl.
  • Ačkoliv se jedná o film podle skutečné události, film velmi volně nakládá s některými fakty.

Životopisný snímek Mank

  • Jack Fincher, otec režiséra Davida Finchera, napsal scénář k filmu Mank už v devadesátých letech. Ačkoliv se David Fincher pokoušel film natočit více než dvacet let, podařilo se mu to až letos. Důvodem byl Fincherův požadavek, že Mank musí být natočen černobíle, což se producentům nelíbilo. Teprve Netflix mu dal volnou ruku. Bohužel, jeho otec se natáčení nedožil, Jack Fincher zemřel v roce 2003.
  • Známý perfekcionista Fincher nutil herce opakovat scény stále dokola. Amanda Seyfried tvrdí, že jednu scénu natáčela 200x, ačkoliv neměla žádný dialog.
  • Ve snaze o co největší autenticitu byl zvuk filmu zaznamenán na mikrofony ze třicátých a čtyřicátých let. Stejně tak soundtrack vznikl výhradně s použitím nástrojů, které byly v té době k dispozici.
  • Kvůli tomu, že Netflix umožnil Fincherovi konečně natočit Manka, režisér odsunul natáčení třetí sezony Mindhuntera na neurčito. Jak moc na neurčito? "Možná tak za pět let," odtušil Fincher.
  • Ve čtyřicátých letech, kdy se film odehrává, bylo Josephu Mankiewiczovi 40 let. Garymu Oldmanovi bylo v době ztvárnění Mankiewicze 62 let.

Více zajímavostí naleznete ve fotogalerii.

Související články

Další články