Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Péče o pleť po létě: Věnujte jí dostatek času a kvalitní přípravky, odmění se vám!

Teplé dny končí a my si užíváme poslední záchvěvy slunečného počasí. Jenže stejně tak jako léto nahradí podzim, vy byste měli letní péči o pleť nahradit za podzimní. Při tropických teplotách totiž dostávala pokožka docela zabrat, je tedy nutné ji nyní dostatečně hydratovat a chránit, aby vám to v zimě vrátila.

Léto je za námi

Nezapomeňte na to, co jste s pokožkou v průběhu léta prováděli. V touze po bronzové barvě jste ji vystavovali slunečním paprskům, máchali ji ve slané nebo chlorované vodě, nemluvě o agresivních klimatizacích a nekompromisních voděodolných líčidlech.

Kosmetika podle ročního období

O tom, že každé roční období vyžaduje jiný přístup k pleti a jinou péči, jistě víte. Ruku na srdce, většina z nás však výměnu oblíbeného krému nebo čisticích a pečujících přípravků odkládá až do doby, kdy se pleť vzbouří. Zkuste tomu letos předejít a zaměřte se na specifické potřeby pokožky právě v tomto ročním období.

Detoxikace

Oproti letním měsícům podzim přímo přeje peelingům a detoxikaci pleti. Zejména je třeba z pleti dostat nánosy všeho, čím jsme ji v létě zásobili. Navíc, jak už jsme zmínili, podzim je k pleti poměrně šetrné období. Nebojte se tedy pokožku opravdu důkladně vyčistit peelingovými krémy či gely. K důkladnému čištění a otevření pórů patří i napářka a následná aplikace masky. Při jejím výběru dbejte na aktuální stav pleti. Vybírat můžete z nepřeberného množství značek a typů.

Přírodní produkty

Existuje samozřejmě také celá řada přípravků z takzvaně doplňkové péče o pleť, z nichž lze doporučit nekonvenční, tedy čistě přírodní produkty. Jsou k pokožce o poznání šetrnější a nezatěžují ji tolik jako běžné výrobky využívající chemii.

V péči o celé tělo je skvělým pomocníkem kosmetika inspirovaná přírodou TianDe, která čerpá sílu z bylin Altaje, Tibetu a Číny. Přímo na tělovou péči po létě se specializuje celá řada, která obsahuje bylinnou směs na pití z tibetských hor, detoxikační náplasti Master Herb, tělovou zázvorovou sůl nebo zeštíhlující gel a gel proti celulitidě. Vaše tělo se tak po prohýřeném létě a nekonečném slunění zklidní, pokožka se zotaví a bude zase zdravá a zářivá.

Hydratace

Další naprostou nezbytností je hydratace pleti. Kvůli sychravému počasí, případně ranním mrazíkům se naše pleť přeci jen vysušuje více než v letním období. Navíc tím opět pomůžeme pokožce s přípravou na zimu, která přesušování pleti přímo přeje. Nezapomínejme zejména na to, že i problematická a mastná pokožka vyžaduje důslednou hydrataci. Přehnaným používáním agresivních odmašťujících a vysušujících přípravků jí spíše jen uškodíme.

Ideálním řešením je francouzské tělové hydratační mléko Topicrem Ultra, které nejen že má nemastnou texturu, rychle se vstřebává a hydratuje vaši pokožku po celých čtyřiadvacet hodin, ale navíc je vhodný i pro citlivou pokožku včetně dětské.

Odborné omlazení

Pokud jste zastáncem profesionální péče nebo prostě jen nemáte čas na dlouhodobé používání kosmetických prostředků a potřebujete vypadat k světu co nejdříve, pak se svěřte do rukou odborníkům z PRO visage – laser clinic. Nejenže se můžete těšit na příjemné prostředí a proškolený personál, ale jejich metoda Skinbo­oster umí doslova zázraky.

Skinbooster je ideální metodou pro dehydratovanou suchou pleť, která ztrácí svou pružnost. Je tedy vhodná nejen pro ty, kteří na sobě pozorují první známky stárnutí, ale i pro mladé lidi, jejichž pleť je zjevně dehydratovaná. Metodu sice můžete absolvovat celoročně, ale po létě je nejdůležitější. Celé dva měsíce byla totiž pokožka unavována sluněním, klimatizací a koupáním v mořské i chlorované vodě.

Krémy

Pro účely mastnější obličejové pokožky jsou ideální lehké zmatňující, avšak hydratační fluidy či gel-krémy. Naopak pleti normální a suché v tomto ročním období sluší hutnější krémy, než jaké jsme používaly v létě. Pro pleť smíšenou, která je nejrozšířenější, se doporučují speciální krémy právě na smíšenou pleť, popřípadě aplikovat zmatňující gel na T-zónu a na tváře použít krém mastnější. I když je sluníčko na podzim vzácností, neopomínejte používat přípravky s UV faktorem, předcházíte tak spálení a rakovině kůže.

Související články

Další články