Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Peče celá země v číslech: Kolik se spotřebovalo čokolády či v kolika zemích se pořad vysílal

Peče celá země v číslech: Kolik se spotřebovalo čokolády či v kolika zemích se pořad vysílal
Zdroj: Česká televize
+ Dalších 10 fotografií
fakta
V sobotu večer se diváci mohou těšit už na druhý díl kulinářské soutěže Peče celá země. První díl se setkal s velkým ohlasem a bábovky i odpalované věnečky si zkusila upéct nejedna hospodyňka. Po prvním díle soutěž opustil mladý amatérský pekař Honza. Na to, jaké dobroty budou kuchtíci dnes připravovat, si budeme muset ještě pár hodin počkat. Přinášíme vám ale pár zajímavostí o pořadu, o kterých jste možná netušili.

V soutěži se prolínají recepty naprosto běžné, které zná většina z hlavy, potom ty, které určí odborná porota a nechybí ani tajné recepty soutěžících, které patří k jejich rodinným klenotům. Každopádně surovin na pečení bylo při natáčení spotřebováno opravdu hodně. Tipli byste si, kolik čokolády soutěžícími použili? Nebudeme vás napínat...

Při natáčení bylo spotřebováno neuvěřitelných 360 kilogramů mouky, 96 kilogramů čokolády, 120 kilogramů čerstvého ovoce, 140 kilogramů másla nebo 2650 kusů vajec.

Diváci si jistě všimli i krásného prostředí, ve kterém amatérští pekaři pečou svoje výtvory. Soutěž Peče celá země se natáčela v areálu zámku Bon Repos. Do natáčení tak kromě proměnlivého počasí promlouval několikrát i páv svým pronikavým křikem.

Většina diváků ví, že pořad Peče celá země nebyl vymyšlen u nás, jeho zahraničních podob je opravdu hodně. Licence pořadu Bake Off byla prodána již do 33 zemí, naposledy do Keni. Ve Velké Británii letos skončila desátá řada a finále deváté série sledovalo neuvěřitelných 9,9 milionu diváků.

Britská verze pořadu The Great British Bake Off byla v letech 2014, 2015 a 2016 nejvýše hodnoceným pořadem.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy