Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Pazderková v legendární roli Růžičkové: V Slunce, seno, jahody hraje Škopkovou

Muzikál Slunce, seno, jahody: Iva Pazderková v roli Heleny Růžičkové
Zdroj: Filmové studio Barrandov/herminapress.cz
+ Dalších 12 fotografií
Muzikál

Premiéra nového muzikálu z pera Ondřeje Brzobohatého Slunce, seno, jahody je za dveřmi. Hudební remake slavného filmu nyní prochází posledními zkouškami a fotografům se tak ukázali herci v plné své kráse. Největším šokem asi pro mnohé diváky bude Iva Pazderková coby mohutná Marie Škopková. Casting herečky se zálibou ve fitness mnohé překvapil, stejně jako účast některých herců z původního filmu, kteří si však v muzikálu vyzkoušejí jiné role. Redakce eXtra.cz byla přímo na zkoušce. 

V karlínském divadle se schyluje k pořádně netradiční podívané. Právě totiž probíhají poslední zkoušky muzikálu Slunce, seno, jahody podle slavné komedie Zdeňka Trošky. Kdo by však čekal, že jednu z hlavních rolí v podobě Marie Škopkové dostane nějaká herečka, která by byla podobně jako ikonická Helena Růžičková při těle, šeredně by se spletl.

Svéráznou matku od rodiny, která nejde pro facku daleko, si totiž střihne Iva Pazderková v alternaci s Adélou Gondíkovou. Iva jako fitnessačka přitom ani v nejmenším neodpovídá předloze. Maskéři se na ní však vyřádili a oblékli ji do vytahaných šatů a navrch jí nasadili kudrnatou paruku. Známou herečku byste tak téměř nepoznali.

Evík si zahraje Kelišovou

Zajímavé také je, že si v muzikálu zahrají i dva herci, kteří se objevili už ve filmu z roku 1984. Jaroslava Kretschmerová se zapsala do paměti diváků coby ztřeštěný Evík, nyní si ale vyzkouší roli nechvalně proslulé Kelišové. Jinou postavu okusí i Pavel Kikinčuk, jenž ve filmu ztvárnil studenta Šimona Pláničku, který přijel do Hoštic učit místní zemědělce novotám. Tentokrát se zhostil role Škopka.

"Rád a s nostalgií vzpomínám na natáčení a výbornou partu. Kolikrát jsem se režiséra Zdeňka Trošky ptal, jak je možné, že má pořád tak dobrou náladu. Říkal, to víš, že bych někdy chtěl vybouchnout. Ale pak by se to odrazilo na práci, herci by byli nervózní," říkal Kikinčuk v nedávném rozhovoru pro iDnes.cz.

Hudbu napsal Brzobohatý

Scénář i hudbu k muzikálu napsal Ondřej Gregor Brzobohatý. "Celý muzikál je nadsázka. Co by ve filmu nefungovalo, protože tam musí být scény civilně natočené, pokud to není nějaká stylizace, my v muzikálu si tuto nadsázku můžeme dovolit. To je nejlépe vidět ve scéně bitky na vesnické zábavě, kdy můžeme žárlivou nevraživost Venci vůči Šimonovi rozehrát tak, až to připomíná zápas býka ve španělské koridě," uvedl herec pro portál Herminapress.

Premiéra muzikálu Slunce, seno, jahody se uskuteční 16. června v Hudebním divadle Karlín.

Obsazení je následující: Šimon Martin Písařík/ Roman Tomeš, Venca Jan Kopečný / Filip Hořejš, Miluna Kateřina Pechová / Felicita Prokešová, Evik Kristýna Daňhelová/Anna Vopletalová, Škopek Martin Sobotka/Pavel Kikinčuk, Škopková Iva Pazderková / Adéla Gondíková, Kelišová Radka Coufalová /Jaroslava Kretschmerová, Blažena Ivana Korolová / Nikola Ďuricová, Farář Bronislav Kotiš / Denny Ratajský, Předseda Václav Vydra / Richard Genzer, Béďa Martin Holec / Ivo Hrbáč, Hubičková Pavla Břínková / Světlana Nálepková.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy