Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Pavol Habera nestihl pohřeb Vaša Patejdla. Je to pro mě hodně osobní, byl to velmi blízký člověk, říká smutně

+ Dalších 9 fotografií

Hudební svět se ve středu rozloučil s legendou, spoluzakladatelem kapely Elán Vašem Patejdlem. Na smuteční obřad dorazila nejen plejáda známých osobností, ale i desítky fanoušků. Pavol Habera na pražském Strahově být nemohl, avšak v exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz na svého kolegu a blízkého kamaráda zavzpomínal. 

Je tomu více než týden, kdy do hudebního nebe navždy odešel Vašo Patejdl, když podlehl zákeřné nemoci. Středeční obřad na pražském Strahově přilákal řadu známých osobností, ale i fanoušků. V rozhovoru pro eXtra.cz na hudební legendu zavzpomínal i zpěvák Pavol Habera, který však nemohl na poslední rozloučení dorazit.

I frontman kapely Team Pavol Habera uznává, že je to obrovská ztráta jak pro českou a slovenskou kulturu, tak i pro něj osobně. “Pro mě to byl dost blízký člověk,” přiznává. Na smuteční obřad bohužel dorazit nemohl, což ho velice mrzí. “My jsme přijeli rovnou z letiště, a tak jsem se nestihl jít rozloučit, ale určitě půjdu alespoň soukromě,” říká zarmouceně.

Habera s Patejdlem jezdili na dovolenou

Když se řekne Vašo Patejdl, vybaví se úspěšnému zpěvákovi především kopec zážitků, které s ním za celou kariéru zažil. Už při nahrávání první desky při něm Vašo stál a se vším mu pomáhal. “Potom jsme spolu spolupracovali na mnoha mých písničkách i jeho písničkách. Dokonce jsme spolu byli i na dovolené, tehdy ještě v bývalé Jugoslávii, i s rodinami,” vzpomíná.

Na pohřbu Vaša Patejdla se objevilo opravdu hodně známých osobností. Naposledy rozloučit se přišli například zpěvačka Heidi Janků, zpěvák Petr Kolář, hudebník Petr Janda, saxofonista Felix Slováček a mnoho dalších. Nechyběl samozřejmě dlouholetý přítel a kolega Jožo Ráž, kterému se jen stěží dostávalo slov. “Elán žije navždy. Stejně tak je tomu i u Vaša. Ahoj, Vašo,” vzpomínal dojatě.

Vašo Patejdl podlehl zákeřné nemoci 19. srpna. Zdrcující diagnózu se dozvěděl 14 dní před svou smrtí. Hudebníkovi našli rakovinu slinivky břišní, která se mu stala osudnou. O úmrtí informovala v srdceryvném příspěvku jeho žena Miluše Patejdlová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy