Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Pavla Gajdošíková: Kdo je vycházející hvězda, která vyfoukla Issové Českého lva

Pavla Gajdošíková získala Českého lva v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli.
Zdroj: herminapress
+ Další 3 fotografie
vítězka

Leckdo tipoval, že Českého lva za nejlepší herečku získá Martha Issová (40) za svou roli ve filmu Zátopek, vše je ale jinak. Okaté krásce se syrskými kořeny vyfoukla sošku vycházející hvězda stříbrného plátna Pavla Gajdošíková (30). Ta získala ocenění za povedený výkon ve filmu Chyby od režiséra Jana Prušinovského (42).

Martha Issová, dcera herečky Lenky Termerové (74) a režiséra Morise Issy (76), má za sebou velmi bohatou kariéru. Není tedy divu, že po tolika letech u filmu toužila získat prestižní sošku Českého lva za herectví. V roce 2019 sice už získala Českého lva, ale "pouze" za Mimořádný počin v oblasti audiovize za roli ve filmu Dukla 61.

Kromě toho byla během své kariéry na Českého lva třikrát nominována – poprvé v roce 2007 za vedlejší herecký výkon ve snímku Tajnosti, o rok později coby hlavní herečka ve filmu Děti noci a potřetí v roce 2015 za herecký výkon v hlavní roli v pohádce Sedmero krkavců. Nominace na nejlepší herečku za roli Dany Zátopkové ve filmu Zátopek už měla být jistotou, obzvlášť když Issová předvedla životní výkon. Opět ale měla smůlu. Sošku jí vyfoukla Pavla Gajdošíková.

Pavla Gajdošíková

Moravská rodačka Gajdošíková začínala u divadla a mimo jiné hrála na cimbál i kytaru. Po působení v Městském divadle ve Zlíně začala v roce 2020 vystupovat na prknech v Divadle Pod Palmovkou. Diváci ji mohli vidět v inscenacích Laskavé bohyně, Zamilovaný Shakespeare, Žítkovské bohyně či Višňový sad.

V té době už měla i bohatou zkušenost před kamerou. U filmu debutovala v roce 2012 rolí ve snímku DonT Stop, následovala minirolička v počinu Agnieszky Holland Hořící keř. Pak si dala od filmu pauzu.

Gajdošíková se totiž věnovala intenzivněji seriálové tvorbě. Diváci ji mohli zaregistrovat například v malé roli v páté epizodě první série Případy 1. oddělení. S každým dalším seriálem její role rostly. Výrazně se zapsala do paměti diváků v sériích Anatomie života či Špunti na cestě. V roce 2021 pak přišel návrat k filmům a právě role ve snímku Chyby jí vynesl rovnou sošku Českého lva za nejlepší herecký výkon. A to je Gajdošíkové pouhých třicet let.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy