Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Pavla (†33) odešla na věčnost: Svým malým holčičkám (4) zanechala dojemný dopis

Pavla Dandová
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 7 fotografií
Během těhotenství v roce 2016 začalo paní Pavlu Dandovou (†33) bolet z ničeho nic za krkem. Při návštěvě lékaře se však dozvěděla krutou a nemilosrdnou zprávu! Synoviální nádor a agresivní forma rakoviny.Nejdřív musela na potrat, ale nemoc se šířila dál. Žena se však nezdávala a přes rakovinu založila fond na pomoc i ostatním lidem. Bohužel svůj boj v neděli prohrála. Zbyly po ní dvě krásné dcery, kterým zanechala srdceryvný dopis na rozloučenou.

Pavle Dandové byl diagnostikován synoviální sarkom v roce 2016. Jednalo se o agresivní nádor rozrůstající se směrem k páteři. Lékaři ženě doporučili biologickou léčbu, kterou jí pojišťovna zprvu odmítla zaplatit. Po masivní medializaci však pojišťovna obrátila. Maminka dvou dětí ale v neděli ráno svůj boj prohrála…

Pavla se ale záhy dozvěděla, že léčbu, kterou má podstoupit, neproplácí pojišťovna, což by pro ni znamenalo zaplatit každé tři týdny 96 tisíc korun a platit je v kuse třeba i déle než rok, tak aby měla léčba smysl, maminka se však bála, že svůj boj prohraje a z dětí se stanou sirotci. V nejhorších chvílích uvažovala o prodeji střechy nad hlavou.

Pavla Dandová se ale rozhodla, že to tak nenechá, a začala bojovat jako lvice! Založila nadační fond S lehkou hlavou, kde jste mohli pomoci nejen jí, ale i lidem v podobné životní situaci. Psala i v těch nejtěžších chvílích, kdy se bolest ozývala víc a víc.

Z posledních sil dokonce napsala svým dcerám dopis na rozloučenou. Poslední psaní psala s pocitem, že své dcery nejspíš už neuvidí…

„Ono není jednoduché poslechnout si, že půjde o naprosto extrémní operační výkon, při kterém je velké riziko úmrtí nebo částečného ochrnutí, ovšem dává největší možnou a vlastně jedinou naději. Nebo pak sdělit manželovi svá přání v případě úmrtí a dát dohromady vše potřebné. Napsat dětem dopis na rozloučenou a vědět, že si vás asi nebudou pamatovat. Bylo by ale zbabělé a nefér tohle neudělat,“ vysvětlila Pavla na svém blogu.

Související články

Další články