Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pavel Trávníček obviněný ze zneužití: Měly by promluvit všechny ženy, říká maminka druhé oběti

Pavel Trávníček čelí obvinění ze sexuálního z sexuálního zneužití.
Zdroj: herminapress
+ Další 2 fotografie
Kauza

Počet žen, které obviňují Pavla Trávníčka (71) ze sexuálního zneužití, se začíná rozrůstat. Po paní Věře se redakci eXtra.cz ozvala i žena, která si také přeje zůstat v anonymitě. Její slova nepotvrzuje jen její expartner, ale také milující maminka, která sice věděla, že se oblíbený herec pokusil její tehdy dvacetiletou dceru zneužít, ale až nyní se dozvěděla, že se mu to mělo podařit. Proč dívka už tehdy nekontaktovala policii a co nyní vzkázala Trávníčkovi? 

Bylo jí dvacet let, když ji měl podle jejích slov Pavel Trávníček přimět k orálnímu sexu. Stát se tak mělo v šatně během natáčení hudební show DO-RE-MI. Ona místo toho, aby se svěřila svým nejbližším, roky mlčela. Alespoň s částí svého prožitku se ale před lety svěřila svému tehdejšímu partnerovi a milované mamince. A právě ta svou dceru po zveřejnění zpovědi paní Věry přinutila, aby kontaktovala naši redakci. Ačkoli je to už sedmnáct let, co měl Pavel Trávníček sexuálně zneužít dívku, která chtěla jen uspět v pěvecké show, její maminka je z toho stále otřesená.

Slova zdrcené maminky

“Těch sedmnáct let jsem žila v domnění, že šlo jen o lehké obtěžování. Bylo mi špatně, když jsem četla článek, a pak mi dcera řekla, že se jí stalo v podstatě to stejné. To vám řeknu, že jsem až padala ze židle. Chce se mi brečet ještě teď,” říká maminka paní M., která má podle svých slov pro mlčení sexuálně zneužitých žen pochopení.

“Chápu ty ženy a dívky, že s tím nejdou ven hned. S takovými věcmi se člověk nechlubí. Ale trochu mě mrzí, že mi to dcera kdysi neřekla celé. Že se fakt styděla říci před maminkou, co se stalo,” říká žena, která by se prý hlavně snažila své dceři vyhledat odbornou pomoc.

Co by udělala jinak?

“Nevím, co bych udělala. Možná ji dotlačila k psychologovi. To není normální věc. Nevím, jestli bych s pánem vyvolávala soudní spory nebo ne. Ale řeknu vám, že se mi hlavou honí sprostá slova. Je to normální prase. Chlap, který je slavný, hezký, princ z pohádky, že by mohl mít na každém prstě deset ženských, a on má potřebu dělat takové věci? To mi řekněte! Proč má potřebu nutit mladé holky a dělat jim psychická traumata?dodává žena, která po letech zjistila, že její dceru měl v roce 2004 sexuálně zneužít Pavel Trávníček.

PŘEHLEDNĚ: Kauza Pavla Trávníčka

Web eXtra.cz byl první, kdo upozornil na kauzu údajného sexuálního zneužívání Pavlem Trávníčkem. Vše odstartovala zpověď paní Věry, kterou měl herec napadnout v šatně a sexuálně se uspokojit. Tvrzení paní Věry redakce eXtra.cz ověřovala u řady osob, které nezávisle na sobě potvrdily, že příběh znají, v některých případech už dlouhá léta. Za slovy paní Věry stojí a většina je ochotná svědčit u případného soudu. Zde je přehledně vše, co o kauze i sexuálním zneužívání vyšlo:

Zpověď Věry: Rozepnul si poklopec, bylo mi patnáct

Autentický záznam hovoru s Věrou: Takhle se to stalo, rekla

Promluvila svědkyně: O celé kauze vím už dlouhá léta

Psychoterapeutka paní Věry: Promluvila i o predátorství

První vyjádření Trávníčka: Nechci být další obětí Me Too

Reakce Věry na hrozbu žalobou: Nenechám se zastrašit

Kriminalista Luzar: Je běžné, že ženy tak dlouho mlčí

Právnička Slámová: Jaké jsou šance na potrestání predátorů?

Odborníci: Co dělat, aby se oběti zneužití nebály mluvit

Politička Kocmanová: Musí se upravit definice znásilnění

Související články

Další články

Nejnovější kauzy