Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Pavel Trávníček o StarDance: Není to zrovna myslivecký ples, domů chodím strašně sedřený

Pavel Trávníček promluvil o působení ve StarDance.
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
rozhovor

V jedenáctém ročníku StarDance se objeví jako nejstarší účastník herec Pavel Trávníček (70), který si zatančí s Veronikou Lálovou (31). V rozhovoru pro eXtra.cz prozradil, kde bere energii na náročné tréninky, promluvil i o zlozvyku, kterého se téměř zbavil, ale také prozradil, jaká je Veronika trenérka i co je tou nejlepší dietou. "Povahou jsem byl vždy sportovec, ale chodím domů strašně sedřený," říká Pavel Trávníček.

Začaly vám tréninky ve StarDance, jak je zvládáte?

My jsme jako herci zvyklí tvrdě zkoušet v divadle. Ve škole jsme také měli "pohybovky", ale tohle tancování je zcela jiné. Není to myslivecký ples, kde se každý plouží, jak se mu to hodí. Tohle je profesionální tancování a překvapilo mě, jak je ten tanec skutečně náročný a složitý. V herectví je to podobné, pořád vás někdo opravuje, ale jsem naučený trpělivosti. Když k tomu řemeslu člověk přičichne, pak se asi i diví, jak je herectví nebo právě tanec složitá práce. Není to jednoduché, ale musí to tak vypadat, a proto se musí trénovat. Jak se říká - cvičení dělá mistra.

Jste nejstarším účastníkem StarDance...

Ano, já už jsem stará osoba. Říkal jsem si, že jsou všichni ostatní tak mladí a odpočinutí, ale zjistil jsem, že jim to také dává hodně zabrat. I všichni ostatní mají propocená trika. Já jsem tady jako ta nejstarší osoba, taková rarita nebo ozdoba.

Tréninky vyžadují spoustu energie, kde ji čerpáte?

Já jsem byl povahou vždy sportovec, byl jsem zvyklý se jako herec udržovat v kondici, abych se nezadýchal a byl fit i fyzicky. Herce musí být v divadle slyšet třeba dvě hodiny, a to až v poslední řadě. Takže my jsme na výkon jako herci zvyklý. Navíc ta kontinuita hlavy a těla společně velmi souvisí. Když člověka třeba něco bolí, vše je propojené i s hlavou.

Chodíte z tréninků domů sedřený?

Chodím domů strašně sedřený, ten můj tenis nebo lyžování, co mi ještě vydrželo, jde teď úplně bokem. Člověk při tom tancování používá úplně jiné svaly, ale na druhou stranu je to zdravé, všem bych doporučil se hýbat. Nikdo ať nevěří nějakým nesmyslným dietám. Nejlepší "dieta" je, až když se člověk zapotí, teprve pak začne hubnout. Jinak jsou to všechno šidítka. Musí se trénovat a ideálně propotit několik triček.

Kvůli StarDance jste chtěl přestat s kouřením. Povedlo se?

Nechtěl jsem přestat úplně, stále trochu kouřím, ale povedlo se mi ubrat.

Vaše taneční partnerka je Veronika Lálová, jak jste s ní spokojený?

Je to profesionálka, je zvyklá pracovat s lidmi, kteří s tancem začínají. Veronika je z mého pohledu pečlivá, pravidelná, ale tvrdá, jde jí to, také má obrovskou trpělivost s lidmi, což je důležité, protože nejhorší práce na světě je právě práce s lidmi. Znám to z divadla - co člověk, to jiný názor, a někdy i hodně blbý, co jim zrovna připadne na mysl. Samozřejmě ale nakonec nejvíce záleží na tom, aby byl výsledek, jako je třeba finální představení, když je povedené a krásné.

Na čem musíte podle Veroniky ještě zapracovat? Na co ona klade důraz?

Důležité je držení těla, nožky se dají lehce ošidit, ale aby to vypadalo opravdu hezky, k tomu je základem to správné držení těla, na tom velmi záleží. Ve srovnání s držením těla na nějakém civilnějším plese je to zcela rozdílné.


Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy