Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Pavel Trávníček čelí obvinění ze zneužití: 5 svědků, které má paní Věra na své straně!

Pavel Trávníček si zatančí ve StarDance.
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
kauza

Kauza údajného sexuálního zneužití, jehož se měl herec Pavel Trávníček (71) dopustit před dvaadvaceti lety na tehdy patnáctileté Věře, na kterou upozornil jako první web eXtra.cz, pokračuje. Policie již celou událost vyšetřuje, za paní Věru se navíc postavila celá řada svědků!

Web eXtra.cz byl první, kdo upozornil na kauzu údajného sexuálního zneužívání hercem a dabérem Pavlem Trávníčkem (71). Vše odstartovala zpověď paní Věry, kterou měl herec v Barrandovských ateliérech napadnout v šatně a sexuálně se uspokojit. Tvrzení paní Věry redakce eXtra.cz ověřovala u řady osob, které nezávisle na sobě potvrdily, že příběh znají, v některých případech už dlouhá léta. Za slovy paní Věry stojí a většina je ochotná svědčit u případného soudu.

Rok 2000: Spolužačka

První člověk, kterému se paní Věra svěřila bezprostředně po hrůzném zážitku, byla její tehdejší spolužačka Lucie. “Pamatuju si, že mi tenkrát říkala, že ji Pavel Trávníček donutil, aby ho rukou uspokojila. Byla z toho taková vyplesklá. Já jsem z toho také byla vyplesklá. Bylo nám patnáct let, nevěděly jsme, co s tím,” sdělila nám Lucie, která se považuje za tehdejší Věřinu nejbližší kamarádku.

“Od té doby k němu mám averzi. Když teď byl ve StarDance, já jsem si na Věru vzpomněla a hned jsem to vyprávěla svému muži. Jak jsem uviděla ten článek, hned jsem si řekla, že to musí být Věra. Hned jsem jí psala. I kvůli reakcím lidí, které se mi zdály nechutné,” dodala Lucie, která se své dávné kamarádce měla sama nabídnout, že jí dosvědčí, že se jí ona se svým zážitkem svěřovala již v roce 2000 a nevymyslela si ho až nyní.

PŘEHLEDNĚ: Kauza Pavla Trávníčka

Web eXtra.cz byl první, kdo upozornil na kauzu údajného sexuálního zneužívání Pavlem Trávníčkem. Vše odstartovala zpověď paní Věry, kterou měl herec napadnout v šatně a sexuálně se uspokojit. Tvrzení paní Věry redakce eXtra.cz ověřovala u řady osob, které nezávisle na sobě potvrdily, že příběh znají, v některých případech už dlouhá léta. Za slovy paní Věry stojí a většina je ochotná svědčit u případného soudu. Zde je přehledně vše, co o kauze i sexuálním zneužívání vyšlo:

Zpověď Věry: Rozepnul si poklopec, bylo mi patnáct

Autentický záznam hovoru s Věrou: Takhle se to stalo, rekla

Promluvila svědkyně: O celé kauze vím už dlouhá léta

Psychoterapeutka paní Věry: Promluvila i o predátorství

První vyjádření Trávníčka: Nechci být další obětí Me Too

Reakce Věry na hrozbu žalobou: Nenechám se zastrašit

Kriminalista Luzar: Je běžné, že ženy tak dlouho mlčí

Právnička Slámová: Jaké jsou šance na potrestání predátorů?

Odborníci: Co dělat, aby se oběti zneužití nebály mluvit

Politička Kocmanová: Musí se upravit definice znásilnění

Rok 2003: Současný manžel paní Věry

Paní Věra dle jejích slov potřebovala v té době na to všechno zapomenout a uzavřela se do sebe. Až po pár letech svěřila své tajemství dalšími člověku - svému tehdejšímu příteli. "Až časem, přibližně po třech letech, jsem to řekla svému příteli, který je mým současným manželem," řekla paní Věra v rozhovoru pro eXtra.cz.

Kolegyně z práce

Po další delší pauza našla paní Věra spřízněnou duši, která její příběh s porozuměním vyslechla. Právě kolegyně z práce a dlouholetá kamarádka přišla Věru podpořit ve chvíli, když příběh s Pavlem Trávníčkem vyprávěla naší redakci. Ta uvedla, že jí Věra o zneužití několikrát vyprávěla se slzami v očích. „Z té první chvíle si nejvíc pamatuji Věrčin výraz. To, jak se tvářila. Od té doby jsme se o tom bavily xkrát, ale vždy to bylo naťukávání, otvírání různých částí příběhu." O pravdivosti Věřiných slov nikdy nepochybovala: „Myslím si, že ji znám poměrně dobře. Pro mě je klidná, usměvavá, přátelská, ale vždycky, když se o tomto tématu baví, tak se nějakým způsobem stáhne dovnitř. Jako kdyby neměla jiskru v očích, celá ztuhne a prostě se chová jinak,“ řekla Věrčina přítelkyně.

Rok 2018: Psycholožka

Paní Věra se rozhodla se svými démony bojovat a před lety vyhledala odbornou pomoc. Její první kroky vedly k psychoterapeutce Mgr. Janě Koutníkové. “Poprvé jsme se s Věrou setkaly v roce 2018. Nejdříve za mnou přišla s obavami z nástupu do zaměstnání po rodičovské dovolené. Během rozhovoru vyšlo najevo, že má intenzivní strach zůstávat v místnosti sama s mužem nebo muži, což jí znesnadňuje návrat do pracovního kolektivu,” vzpomíná Jana Koutníková, která podle svých slov byla první terapeutkou, na kterou se Věra kdy obrátila.

Rok 2019/2020: proFem

Po individuální psychoterapii navštívila paní Věra svépomocnou skupinu proFem – Centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí. "Vedoucí Centra pro oběti domácího a sexuálního násilí proFem s výslovným souhlasem klientky potvrdila, že Věra centrum navštívila a vyprávěla svůj příběh přesně tak, jak ho nyní popisuje v médiích. Zprvu mluvila pouze o známém herci, časem uvedla, že se jednalo právě o Pavla Trávníčka," uvedly Seznam Zprávy. V současné době prochází terapií v Bílém kruhu bezpečí.

Rok 2021: Právnička a kriminalista

Díky terapiím získala paní Věra odvahu a rozhodla se postavit svému zážitku čelem. Nejen že svůj příběh sdílela prostřednictvím naší redakce, ale obrátila se i na renomovanou advokátku a kriminalistu Kamila L., který má na stole i případ renomovaného psychiatra Jana Cimického (73). Vyšetřovatel redakci eXtra.cz prostřednictvím SMS zpráv potvrdil, že s paní Věrou mluvil. Více však říci nemůže.

Vyjádření Pavla Trávníčka

Sám herec se k případu před zveřejněním článku navzdory několika urgencím nechtěl vyjádřit. Jen několik hodin po vydání článku pak Monika Trávníčková sdělila, že postoj jejího muže zaslal jejich právní zástupce Radek Suchý.

Takhle zní: „K uvedenému článku jako právní zástupce Pavla Trávníčka uvádím, že obsah a veškerá tvrzení v článku považujeme za zcela nepravdivá, informace v něm uvedené považujeme za odporné lži, které zásadně zasahují do osobnostních práv mého klienta. Můj klient se bude proti těmto nehorázným a bezprecedentním útokům na jeho osobu tvrdě bránit. Sdělujeme tisku i veřejnosti, že nejpozději zítra zašlu vydavatelství předžalobní výzvu, kdy budeme žádat omluvu a výraznou finanční satisfakci, zároveň podáváme trestní oznámení na neznámého pachatele. Článek je veden snahou mého klienta společensky, profesně a především lidsky zničit. Klient se nehodlá smířit s tím, že by se měl stát další obětí kampaně 'Me Too'. Zdůrazňujeme znovu, že nic z toho, co je v článku uvedeno, není pravdou, vše jsou odporné, dehonestující lži. Stejně budeme postupovat proti každému, kdo se na šíření těchto lží bude podílet. Klient se více k uvedenému nebude veřejně v tuto chvíli jakkoli vyjadřovat,“ stojí ve stanovisku advokáta Mgr. Radka Suchého.

Pokud jste se stali obětí sexuálního násilí a nevíte, co a jak dělat, zavolejte na nově zavedenou informační linku. Poradenství a podporu poskytuje zatím čtyři hodiny týdně, a to vždy v úterý od 17:00 do 19:00 a ve čtvrtek od 19:00 do 21:00. Linka má číslo 777 012 555.

Související články

Další články