Před australským soudem stanul bývalý český policista, který se nedokázal smířit s rozchodem. Svoji bývalou přítelkyni loni v červnu vystopoval až v Sydney. Překvapená žena ho našla stát na svém prahu, naléhal, aby ho provedla po městě. Souhlasila, to ale neměla dělat. Pavel se na ni chtěl přisát, ona se mu už však neozvala. Proto se rozhodl, že znovu zkusí štěstí u jejího prahu, tentokrát ale o procházku nestál.

Jak píše australský list The Sydney Morning Herald, svoji exmilenku obžalovaný zatáhl do domu a omráčil ji taserem. Hodil ji na postel, svázal, zalepil jí ústa, ostříhal vlasy a opakovaně ji znásilňoval. Pokusila se mu utéct, načež jí vyhrožoval, že jestli to ještě jednou zkusí, zabije ji. Když byl s mučením hotov, vyhrožoval ženě, že jestli někomu něco cekne, najde si ji znovu.

Už druhý den byl ale zatčen a obviněn ze sexuálního napadení a omezování osobní svobody. Jak píše web novinky.cz, obvinění se nakonec rozšířila i na ovlivňování svědků. Své ex totiž bývalý policista napsal z vězení dopis, ve kterém stálo, že když stáhne obvinění, zaplatí jí v přepočtu 36 tisíc korun. Rozsudek bude znám v září.