Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Pavel Nedvěd se musí mít na pozoru: Hrozí mu rozvod za půl miliardy korun!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 15 fotografií
HROZBA
Jeden z nejslavnějších českých fotbalistů Pavel Nedvěd (46), který je momentálně víceprezidentem italského velkoklubu Juventus Turín, se podle všeho velmi intenzivně skamarádil s novou ženou. Třiadvacetiletá parkurová jezdkyně Lucie Anovčínová, která se už i oficiálně objevila po „Méďově“ boku, by mohla sympaťáku dosud s neochvějnou láskou k rodině a jediné ženě života Ivaně (45) způsobit velkou finanční ztrátu!

Když se chlapík, jehož přezdívkou byl i Duracell (podle toho jak rychle běhal s fotbalovým míčem), před pětadvaceti lety ženil, v Česku ještě neexistovala zákonná úprava předmanželské smlouvy. Dnes ji podepisují všichni trošku nadějnější sportovci, tehdy, krátce po revoluci, se ale nejen fotbalisté teprve rozkoukávali.

Pavel Nedvěd už sice byl populární ve Spartě, za kterou hrál, ale skutečné bohatství získal až poté, co se po stříbrném mistrovství Evropy v roce 1996 přesunul do klubu Lazio Řím A největší plat pak měl v Juventusu Turín, kam přesídlil po pár letech a kde působí jako funkcionář i nyní, dávno po konci fotbalové kariéry.

Pokud by se tedy nedejbože do nynějška jeden z nejstabilnějších manželských párů ve sportu rozhodl, že skutečně nemá smysl nadále spolu pokračovat a přednost by u Pavla dostala mladičká energická Lucie, mohlo by jít o velmi bolestivý proces.

Riziko

„Už v roce 1994 někteří movitější jedinci v Česku uzavírali cosi jako předmanželské smlouvy, ale bylo jich opravdu jen pár a bylo to komplikovanější, protože pro to nebyla vyložená opora v zákoně. Pokud by byla jedna strana příliš znevýhodněná, soud mohl takovou smlouvu uznat jako neplatnou, což se u oficiálních dnešních předmanželských smluv stává jen velmi výjimečně,“ řekl eXtra.cz zkušený právník. Jinými slovy: byl by zázrak, kdyby Nedvěd měl skutečně podepsanou předmanželskou smlouvu, a tím pádem by se mělo vše dělit napůl.

Tento držitel Zlatého míče pro rok 2003 nikdy nebyl holkař, všechen čas věnoval fotbalu. Sám po letech přiznal, že nebýt toho, že si ho tehdy budoucí a (snad ne brzy minulá) choť sama vyhlédla na zápase a sbalila, bůhví, jak by to s ním bylo dál. „Je mojí první ženou a taky poslední,“ stojí v knize, která o něm vyšla. Těžko by tedy kdysi po uši zamilovaný mladík už myslel na to, jak ochránit svůj majetek, když navíc ještě žádný neměl. Původně bydlel v malé pražské garsonce a neměl moc na rozhazování.

Pavel Nedvěd si ale během kariéry podle různých odhadů i po započítání daní, honorářů pro agenta a nákladů na život mohl našetřit kolem miliardy korun. Byly sice roky, kdy v Juventusu bral „jen“ pár set tisíc eur, jiná léta ale štědrých jak čtvrt miliardy korun. Dnes si sice jako „bafuňář“ vydělá maximálně desítky milionů korun, špatně se mu ale nežije.

Pevně věříme, že Ivana a Pavel časem opět navážou tam, kde skončili a káru, kterou spolu táhli čtvrt století, poženou dál. Kdyby ne, jeden z nich by mohl být o 500 milionů chudší, druhý zase bohatší…

Související články

Další články