Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Pavel Nedvěd končí ve vedení Juventusu. S dalšími členy je podezřelý z falšování účetnictví

Pavel Nedvěd je bývalý viceprezident Juventusu.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Rezignace

Celá správní rada italského fotbalového klubu Juventus Turín náhle rezignovala. Odchod se týká i prezidenta klubu Andrey Agnelliho a viceprezidenta a bývalého hráče Juventusu Pavla Nedvěda (50). Důvodem rezignace mělo být byl podle informací webu Gazzetta dello Sport podezření z falšování účetnictví.

Šokující informaci přinesl sám fotbalový klub Juventus Turín v pondělí 28. listopadu na svých oficiálních stránkách. Vedení totiž bylo v několika posledních týdnech pod tlakem, a to kvůli nejasnostem v klubovém účetnictví. Za sezonu 2021/2022 vykázala rekordní ztrátu přes 254 milionů eur (což je více než 6 miliard korun, pozn. red.) Představitelé turínského celku jsou podezřelí, že v letech 2018 až 2020 si z přestupů fotbalistů brali protiprávní provize a investorům vykazovali falešné zisky. 

Od října 2022 byli viceprezident Pavel Nedvěd, prezident Andrea Agnelli a dalších třináct funkcionářů vyšetřováni. Už loni ale obvinily italské úřady vedení Juventusu, ale v dubnu tohoto roku byli všichni zproštěni viny. V pondělí všichni rezignovali na svůj post, jak píše italský web Gazzetta dello Sport.

Nejdříve hráč, později viceprezident

Agnelli nastoupil do klubu v roce 2010 po několika těžkých sezonách, které klub měl. Později se pod vedením Agnelliho podařilo Juventusu vyhrát devět titulů Série A v řadě, a to od roku 2011 do roku 2020.

Pavel Nedvěd původně za Juventus v minulosti hrál. Do klubu nastoupil v roce 2001, kdy měl být jakousi náhradou za záložníka Zinédina Zidana. Stejně jako Agnelli, i on vstoupil do vedení Juventusu v roce 2010.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy