Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Pavel Kříž má 60: Přišel o nenarozenou dceru a žije s tajemnou paní Columbovou

Pavel kříž s manželkou.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
NAROZENINY

Jsou herci, o kterých se ví skoro všechno. Pak jsou ale také ti, kteří si své soukromí pečlivě střeží. Do této skupiny spadá i jubilant Pavel Kříž, který si získal srdce všech fanoušků svou rolí Štěpána Šafránka v Básnících. V současné době je podruhé ženatý, jeho svatba ale byla - jak jinak - tajná.

Pavel Kříž se narodil přesně před šedesáti lety v Brně. K herectví ho to táhlo už jako malého a zajímavé role dostával již během studií. Nejvíce se proslavil coby Štěpán Šafránek z úspěšné série o básnících, ve které si zahrál veršujícího lékaře.

Pavel Kříž a Bonnie Glover

Ostatně medicínu i sám studoval. Ne však u nás, ale v Kanadě, kam v roce 1988 emigroval. Dostal se až na univerzitu do Vancouveru, kde vystudoval psychoterapii, které se pak věnoval v domově pro seniory.

Po pěti letech se však Kříž do republiky vrátil. Vyslyšel totiž volání režiséra Dušana Kleina, aby natočil už čtvrtý díl Básníků. Tehdy s ním byla na palubě letadla i jeho manželka a filmová animátorka Bonnie Glover, která byla těhotná. Jenže na letišti v německém Frankfurtu se jí udělalo zle a o dítě bohužel přišla.

Kříž s Bonnie Glover zůstal, jeho žena se však později vrátila zpátky za Atlantik a slavný český herec se k tomuto citlivému tématu nechtěl moc vyjadřovat. „Nemluvím o části života, která se týká Kanady. Chráním si ji, protože to je to nejcennější, co mám,” citoval ho portál Dotyk.cz.

Pavel Kříž si vzal Jolanu Kijonkovou

Od roku 2017 byl Kříž spojován s o patnáct let mladší ředitelkou domova pro seniory Jolanou Kijonkovou, kterou si o dva roky později tajně vzal za ženu.

Moc dalšího ze svého soukromí už ale do světa nevypustil. Co se o něm však ví, to je samozřejmě hlavně fakt, že je úspěšným hercem. Kromě Básníků si zahrál také v seriálech Ulice, Ordinace v růžové zahradě či Marie Terezie, objevil se ve filmech Pražské orgie či Muzzikanti a ve snímku Lída Baarová dokonce dostal roli Adolfa Hitlera. „Snažil jsem se ho hrát co nejvíce proti jakékoli parodii, ale samozřejmě pořád s tou jeho excentričností. Najít tu hranici bylo pro mě velmi těžké. Podle někoho se to povedlo a podle někoho zase ne. To je v pořádku. Udělal jsem, co bylo za daných možností v mých silách, a mám čisté svědomí,” řekl Kříž o roli, za kterou schytal docela drsnou kritiku, pro totalfilm.cz.

V letech 1996 až 2000 byl také členem činohry Národního divadla a před jedenácti lety se ukázal jako skvělý tanečník, jenž ovládl taneční soutěž StarDance …když hvězdy tančí. „Chvála patří mé taneční partnerce Alici Stodůlkové, která se se mnou opravdu nadřela. A ne, od té doby netančím. Není příležitost,” svěřil se později pro idnes.cz.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy