Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Pavel Kikinčuk ze Slunce sena má 62: Dcera Kamila (32) se potatila, je herečkou

Pavel Kikinčuk ze Slunce sena má 62: Dcera Kamila (32) se potatila, je herečkou
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
NAROZENINY

Oblíbený herec Pavel Kikinčuk se narodil přesně před 62 lety. Mezi filmové hvězdy ho vystřelil snímek Slunce, seno, jahody, na svém kontě toho má ale daleko víc. Na filmové scéně se několikrát objevil i se svou dcerou Kamilou a manželkou Jindřiškou.

Herec Pavel Kikinčuk vystudoval gymnázium, po kterém se pustil do studia brněnské JAMU. Poté, co ji dokončil, ihned získal pracovní nabídku v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, ve kterém vydržel do roku 1999, kdy přestoupil do Činoherního klubu v Praze.

Pavel Kikinčuk jako Šimon Plánička

Jeho prvním filmem byl snímek Sazička pro štěstí (1982). Potom už ale dostal roli Šimona Pláničky – svobodného studenta, který přijel dělat experimenty na kravách v jednotném zemědělském družstvu v Hošticích - v legendární komedii Slunce, seno, jahody.

„Rád a s nostalgií vzpomínám na natáčení a výbornou partu. Kolikrát jsem se režiséra Zdeňka Trošky ptal, jak je možné, že má pořád tak dobrou náladu. Říkal, to víš, že bych někdy chtěl vybouchnout. Ale pak by se to odrazilo na práci, herci by byli nervózní,” svěřil se Kikinčuk v rozhovoru pro idnes.cz

.

Kamila Kikinčuková

„Už ani nevím, kdy poprvé a kolikrát jsem Slunce, seno, jahody viděla. Líbí se mi tam. Byl jsi frajer, táto. Teď máš méně vlasů. Ale jinak jsi stejný,“ řekla na adresu svého táty jeho dcera Kamila Kikinčuková, z níž je také herečka. Společně s tátou si zahrála například v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Objevila se i ve Špindlu.

S dcerou a manželkou Jindřiškou (67), která je principálkou šantánového a kabaretního Divadla Pluto v Plzni, si zahráli společně v Babovřeskách 2 a 3. Kikinčuk však předvedl skvělý herecký výkon i v seriálu a filmu Okresní přebor, Život na zámku, Konec básníků v Čechách nebo v pohádce Nejkrásnější hádanka.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy