Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Pavel Kikinčuk alias Šimon Plánička ze Slunce, seno, jahody: V dalších dílech už nehrál. Co za tím bylo?

Pavel Kikinčuk alias Šimon Plánička: V dalších dílech Slunce, seno jsem nehrál omylem
Zdroj: Profimedia/koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
tak jde čas

Od dob, kdy si herec Pavel Kikinčuk (62) střihl legendární roli studenta Šimona Pláničky v komedii Slunce, seno, jahody, uběhlo už neuvěřitelných osmatřicet let. I když by se mohlo zdát, že jeho umělecká kariéra skončila dříve, než začala, není to tak. Naopak se v průběhu let objevil v celé řadě českých filmů, ale zejména oblíbených seriálů. Jak ale prozradil v rozhovoru pro idnes.cz, na natáčení Troškova filmu stále nostalgicky vzpomíná. 

Pavel Kikinčuk: Slavná role

Pavel Kikinčuk se sice celý život věnoval herectví na plný úvazek, přesto v paměti českých diváků nechal nesmazatelnou stopu coby student Zemědělské univerzity Šimon Plánička, který přijel do vesnice Hoštice, aby v místním JZD mohl aplikovat svou metodu zlepšení dojivosti krav.

„Rád a s nostalgií vzpomínám na natáčení a výbornou partu. Kolikrát jsem se Zdeňka Trošky ptal, jak je možné, že má pořád tak dobrou náladu. Říkal, to víš, že bych někdy chtěl vybuchnout. Ale pak by se to odrazilo na práci, herci by byli nervózní,“ prozradil Pavel Kikinčuk o svých zkušenostech s režisérem Zdeňkem Troškou v rozhovoru pro idnes.cz.

I když byla jeho postava studenta jednou z nejoblíbenějších, v dalších dílech trilogie o životě obyvatel vesnice se už neobjevil. "Stalo se to tak, že jsme se špatně domluvili s produkcí. Měl jsem natáčet, ale prošvihl jsem to, protože jsem byl zrovna s rodiči na dovolené," prozradil Pavel pro tyden.cz, kde v rozhovoru dokonce přiznal barvu, že se tam spustil s některou z kolegyň. "To víte, že k něčemu došlo," s kým k tomu došlo, si ale bohužel nechal pro sebe.

Herecká rodina

V hereckých stopách svého táty a maminky Jindřišky Kikinčukové Crhové se vydala i jejich jediná dcera Kamila Kikinčuková (33). Zajímavostí je, že se všichni tři objevili v dalším z Troškových počinů, a to ve filmech Babovřesky 2 a 3. Zatímco on si zahrál roli starosty, jeho manželka hrála starou slabozrakou babku a dcera Kamila si zahrála stejnojmennou dívku.

Kamila Kikinčuková byla tátovou fanynkou číslo jedna, a jak sama uvedla, ani neví, kolikrát film Slunce, seno viděla. Líbil se jí tam. "Byl jsi frajer, táto. Teď máš méně vlasů. Ale jinak jsi stejný,“ uvedla herečka pro idnes.cz. Ta se se svým tatínkem potkávala i na place při natáčení oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Vzhledem k tomu, jak byli herci prvního dílu hoštické trilogie oblíbení, nikoho nepřekvapí, že se Pavel Kikinčuk objeví i ve stejnojmenném muzikálu, který bude mít slavnostní premiéru letos v červnu na prknech Hudebního divadla Karlín. Tam si ovšem už postavu studenta Pláničky nezahraje. Fanoušci filmu ho v hudebním představení uvidí v roli Škopka, tedy tatínka Blaženy, kterou ve filmu kdysi ztvárnila herečka Veronika Kánská (55).

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy