Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Pavel Kikinčuk alias Šimon Plánička ze Slunce, seno, jahody: Takhle vzpomíná na natáčení s Troškou

+ Další 2 fotografie

Herce Pavla Kikinčuka (62) si řada lidí pamatuje jako studenta Šimona Pláničku v komedii Slunce, seno, jahody. Od poslední natáčecí klapky tohoto legendárního snímku uběhlo neuvěřitelných 38 let a nyní přichází jeho remake v podobě muzikálu. V něm se Pavel objeví také, ale v naprosto jiné roli. Koho ztvární a jak vzpomíná na natáčení se Zdeňkem Troškou? O tom se rozpovídal v rozhovoru pro eXtra.cz.

Herec Pavel Kikinčuk se proslavil především svou rolí coby studenta Šimona Pláničky v nestárnoucím filmu Slunce, seno, jahody. Jedna z nejkultovnějších českých komedií z roku 1983 i nadále baví lidi napříč generacemi! Příznivci této legendární komedie se ale nyní mohou těšit na novou verzi, hudební remake Ondřeje Brzobohatého.

Muzikál Slunce, seno, jahody

Někteří z původního hereckého obsazení zůstávají i nadále zapojeni, avšak v trochu jiné roli. Jedním z nich je právě Pavel Kikinčuk, který se ze studenta Šimona Pláničky, který přijel do Hoštic učit místní zemědělce novotám, v novém muzikálu stal Škopkem, tedy tatínkem Blaženy.

"Bohužel už jsem nemohl hrát Šimona Pláničku, čas udělal své, takže jsem si zahrál Škopka," prozradil herec v rozhovoru pro eXtra.cz, který nám poskytl v rámci premiéry muzikálu, která se uskutečnila 16. 6. v karlínském divadle.

Kikinčuk v roli Škopka

Svoji roli si herec náramně užívá. "Jsem rád, je to vděčná role. Jen sedím a ležím v posteli," dodal s humorem. Roli Škopka převzal po již zesnulém herci Stanislavu Třískovi. "Obecně si myslím, že ten muzikál se povedl. Krásný to bylo. Zavzpomínal jsem si na ten film, vrátil jsem se do svého mládí. Je to vlastně skoro 40 let, co se ten film točil," vzpomíná. Legendární film měl premiéru v roce 1984.

Pavel na celé natáčení, ale i celkově na spolupráci se Zdeňkem Troškou, velmi rád vzpomíná, jak sdělil v rozhovoru pro idnes.cz. "Rád a s nostalgií vzpomínám na natáčení a výbornou partu. Kolikrát jsem se Zdeňka Trošky ptal, jak je možné, že má pořád tak dobrou náladu. Říkal, to víš, že bych někdy chtěl vybuchnout. Ale pak by se to odrazilo na práci, herci by byli nervózní," vypráví Kikinčuk.

Celý rozhovor v náhledovém videu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy