Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Pavel Callta terčem drsného stalkingu: Nechutné vzkazy, výhrůžky zastřelením a pyromanie!

Pavel Callta je úspěšný mladý muzikant.
Zdroj: Se souhlasem Pavla Callty a Michaely Rusaňukové
+ Další fotografie
EXKLUZIVNĚ

Sympaťák Pavel Callta (33) bohužel poslední rok poznává ta nejhorší možná zákoutí popularity. Stal se obětí neuvěřitelného stalkingu. Kdo si se neštítil zapálit mu poštovní schránku, v místě, kde sportoval, mu nechával děsivé vzkazy a došlo také k výhrůžkám zastřelením. Kvůli poslednímu skutku jeden muž dokonce skončil ve vazbě. „Nic takového jsem nikdy nezažil,“ přiznal eXtra.cz zpěvák.

Pavel Callta: Oběť vážného trestného činu

„Ve středu byl v Praze nepravomocně na osmnáct měsíců natvrdo odsouzen muž, ročník 1989, který obtěžoval zpěváka Pavla Calltu. Choval se k němu opravdu drsně. Byly tam různé výhrůžky zabitím a podobně,“ dozvěděli jsme se od jednoho zdroje blízkého justici.

Že se zprávy zakládají na pravdě, později vyplynulo i z vyjádření advokátky zpěváka.

Mohu potvrdit, že muž obviněný ze zločinu vydírání a přečinu šíření poplašné zprávy, kterých se dopustil vůči mému klientovi, byl odsouzen na osmnáct měsíců nepodmíněně,“ sdělila advokátka Pavla Callty JUDr. Eva Ondřejová.

Výhrůžky chemickými náložemi

I podrobnosti chování dotyčného muže zní děsivě.

Na linku 158 například oznámil, že v domě, kde Pavel Callta bydlí, rozmístil chemické nálože. Vydíral ho, že pokud neudělá určité věci, že mu ublíží. Obviněný muž na začátku vyšetřování dokonce skončil i ve vazbě, z ní byl propuštěn po příslibu, že se nebude dopouštět žádného dalšího podobného jednání. Je tu ale silné podezření, že svůj slib nedodržel,“ sdělila advokátka.

Vypálená schránka a výhrůžky zbraní

Podle JUDr. Ondřejové má být míra provinění nepravomocně odsouzeného muže závažná.

„Znalec ho neshledal duševně chorým; naopak konstatoval, že si plně uvědomoval svou trestnou činnost,“ doplnila.

„Pan Callta měl dokonce vypálenou poštovní schránku, u tohoto skutku ale dosud nemám informace o tom, že by byl za to někdo dosud obviněn. Už předtím mu každopádně v dopise vyhrožoval, že ho usmrtí, že vlastní zbraň. A že ví, kudy chodí běhat. To se potvrdilo, když klient objevil i deklamující (očerňující - pozn. red.) vzkaz adresovaný jemu na ceduli v místech, v nichž pravidelně sportoval,“ doplňuje znalkyně práva.

Pavel Callta: Chtěl mě zastřelit

K situaci se nakonec vyjádřil pro eXtra.cz i sám zpěvák.

„Pro mě je krajně nepříjemné o tom mluvit. Nic takového jsem ještě nezažil. Nikdy jsem to nechtěl zveřejňovat, ale když už se ptáte… Možná si určití lidé takhle uvědomí, že některé hranice není možné překročit,“ uvedl pro eXtra.cz zpěvák Pavel Callta.

„Toho člověka jsem v životě neviděl. Poslal mi dopis, v němž tvrdil nějaké podivnosti. Když jsem to ignoroval, vyhrožoval mi zastřelením a pak přišly i další věci. Předal jsem to policii. Tohle se už nemůže tolerovat,“ dodal Callta.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy